سیدحشمت اله حیات الغیب: در آینده نزدیک شاهد تحولات چشمگیر در زندانهای استان تهران خواهیم بود

مدیر کل زندانهای استان تهران در جلسه شورای اداری گفت: از تمام مسئولان و کارکنان زندانها انتظار دارم در عرصه اصلاح و تربیت جهادگرانه و با تلاش گروهی جهت نیل به اهداف متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها گام بردارند که در این صورت مطمئن هستم در آینده نزدیک شاهد تغییرات چشمگیر در زندانهای استان تهران خواهیم بود.

اولین جلسه شورای اداری زندانهای استان تهران با حضور مدیرکل، معاونین و نیز مدیران و روسای زندانها، ادارات و واحدهای مختلف با تلاوت آیاتی از قرآن کریم در محل سالن کنفرانس این مرکز برگزار شد.

در این جلسه که مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون کشور، معصومی رئیس بنیاد تعاون استان تهران، رستمی معاون اداری مالی و اسمعیلی معاون اصلاح و سلامت نیز حضور داشتند، سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن تأکید بر تربیت نیروهای جوان، تحصیلکرده و کارآمد در سیستم مدیریت زندانها گفت: زندانی امانت است و ما مأمور اصلاح و تربیت هستیم و بر اساس آیه شریفه قرآن که هر کس نفسی را احیاء کند، گویی تمام جامعه را احیاء نموده، این وظیفه به عنوان یک موهبت است که به ما زندانبانان سپرده شده و مدیران و روسای زندانها در صف اول جهاد و زندانبانی اسلامی هستند.

مدیر کل زندانهای استان تهران ادامه داد: قانون گرایی اولین اصل خدمت در زندان است و هیچ عملی خلاف قانون از سوی کارکنان قابل اغماض نخواهد بود. همچنین با توجه به وسعت استان و جمعیت کیفری آن، برنامه ریزی، تصمیم گیری منطقی و به موقع، سازماندهی، نظارت و کنترل دائمی، پرهیز از روزمرگی و استقبال از پیشنهاد و انتقاد سازنده و عدالت محوری در برخورد با کارکنان و زندانیان از ارکان مهمی است که مدیران زندانها باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: ارتقاء نظم و امنیت در زندانها، ترویج فرهنگ و آموزه های دینی با محوریت قرآن و نماز،  تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی، توسعه برنامه های کاهش آسیب رفتارهای پرخطر، بالا بردن سطح خدمات بهداشتی و رفاهی مددجویان، اشتغال و حرفه آموزی و جلوگیری از اتلاف وقت و بیکاری، بازسازی و بهسازی اماکن، گسترش همکاریهای انجمن حمایت از زندانیان، مرکز مراقبت بعد از خروج و بنیاد تعاون و همچنین اهتمام ویژه به موضوع طبقه بندی زندانیان و جداسازی متهمان از محکومان جز اولویتهای اصلی برنامه های این اداره کل است و با جدیت تا حصول نتیجه دنیال خواهد شد.

حیات الغیب همچنین گفت: از تمام مسئولان و کارکنان زندانها انتظار دارم در عرصه اصلاح و تربیت جهادگونه و با تلاش گروهی جهت نیل به اهداف متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندانها گام بردارند و این اولویتها را در رأس اقدامات خود قرار دهند که در این صورت مطمئن هستم در آینده نزدیک شاهد پیشرفت و تحولات چشمگیر در زندانهای استان تهران خواهیم بود.

بنا به این خبر، در ادامه جلسه مدیرعامل بنیاد تعاون کشور نیز با ارائه گزارشی از اقدامات این بنیاد طی ۷ سال گفت: ما هر سال در جمع به طور میانگین بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان به زندانیان شاغل سراسر کشوردستمزد و کمک هزینه معیشت پرداخت نموده ایم. همچنین فروشگاه، کترینگ جهت خرید غذا علاوه بر جیره روزانه، میوه فروشی، شیرینی فروشی و امکانات دیگر در اکثر زندانها تأسیس کرده ایم تا زندانی فقط حبس تحمل کند و از امکانات رفاهی محروم نباشد.

مطهرنژاد افزود: در حال حاضر بنیاد تعاون ۱۰ شرکت بازرگانی، خدماتی، عمرانی و کشت و صنعت در کشور احداث نموده، ۳۶ باب فروشگاه و سایت نیز راه اندازی شده تا مردم بتوانند محصولاتی که زندانیان تولید می کنند به صورت حضوری یا اینترنتی خریداری نمایند.  

شایان ذکر است در ادامه جلسه، مدیران و روسای زندانها و مراکز، برنامه ها و مشکلات موجود در حوزه های خدمت خویش را مطرح نموده، راهکارهای لازم توسط مدیرکل زندانهای استان ارائه گردید و مقرر شد با برنامه تدوین شده در آینده نزدیک چهره جدید از زندانها ترسیم شود. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*