سیدحشمت اله حیات الغیب: همه افراد از حقوق درمانی یکسان برخوردار هستند

مدیرکل زندانهای استان تهران در دیدار با رئیس اورژانس کشور گفت: تمام زندانیان از حقوق درمانی یکسان برخوردار هستند و نوع محکومیت، دین، تابعیت و وضعیت قضایی زندانی تفاوتی در دسترسی برای افراد به آن ندارد.

سیدحشمت اله حیات الغیب ضمن تقدیر از دکتر کولیوند و کارکنان اورژانس کشور که در همه عرصه های نیاز جامعه به امر فوریتهای پزشکی و نجات جان بیماران تلاش می کنند، اظهار داشت: وظیفه درمان و یا در صورت لزوم انتقال بیمار به بیمارستان بر عهده مسئولان زندان است و از حقوق درمانی زندانیان محسوب می شود .

وی با تأکید بر این نکته که زندانیان به عنوان اعضای جامعه، نباید به دلیل محدودیت آزادی از حق دسترسی به مراکز درمانی محروم شوند، افزود: بر اساس برنامه های ابلاغی سازمان زندانها و در راستای احترام به حقوق شهروندی و ضرورت تکریم افراد، معاینه همه زندانیان در حین ورود به زندان و معالجه متهمان و محکومان بیمار بر عهده اداره زندان است و در این حالت تفاوتی بین افراد از لحاظ نوع محکومیت، مدت زمان حبس و یا تمکن مالی وی وجود ندارد.

او همچنین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ادارات بهداشت و درمان در امر فوریت های پزشکی و نجات زندانیانی که نیاز به اعزام فوری به بیمارستان های سطح شهر دارند، خواستار استقرار ایستگاههای اورژانس در کنار تمام زندانها به ویژه ندامتگاه شهرری گردید.

بنا به این خبر، دکتر کولیوند نیز ضمن اظهار خرسندی از اقدامات زندانها در امر کمک به زندانیان بیمار و اعزام افرادی که نیاز به فوریتهای پزشکی بیمارستان های خارج از زندان را دارند در خصوص تهیه امکانات مورد نیاز و استقرار ایستگاه های اورژانس جاده ای قول مساعد همکاری داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*