شرکت هزارو ۱۰۰ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر در رشته های علوم قرآنی

ماه مبارک رمضان مقدمه خودسازی و تهذیب نفس انسانهاست بدین منظور واحد دارالقرآن زندان رجایی شهراقدام به برگزاری دوره های مختلف علوم قرآنی در بین مددجویان نموده است.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، واحد فرهنگی این زندان با بکارگیری اساتید مجرب بمنظور آشنایی مددجویان با فضائل و معنویات آیات کلام الله مجید اقدام به برگزاری دوره های قرآنی در رشته های روخوانی، روانخوانی، قرائت ، تفسیر ، ترتیل، حفظ و… نموده است .
ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر ، ماه مبارک رمضان را پر برکت ترین موهبت الهی خواند و بهره مندی از این موضوع را در تقویت سجایای انسانی ضروری دانست و افزود: انس با قرآن ، راهبر و نشانه ای برای هدایت، عامل پیروزی و ناجی کسانی است که از فرامینش متابعت نمایند.
وی بخشندگی و آمرزش گناهان را از مهمترین ویژگی این ایام عنوان کرد و گفت: ماه مبارک رمضان بزرگترین و بهترین وسیله برای کنترل هواهای نفسانی است و این خود عاملی در کاهش بروز و ظهور ناهنجاری و رفتارهای پر خطراست.
ضیایی با تأکید به اینکه از برکات ماه مبارک رمضان تزکیه نفس با گسترش آموزه های دینی است گفت : قرآن دائره المعارف جامعی است که تمام جزئیات تربیتی و اصلاحی جوامع بشری در آن نهفته و ما می توانیم با پیروی از این کتاب آسمانی به هدف اصلی و نهایی که همان انسان سازی است دست یابیم.
سرپرست زندان رجایی شهر در خصوص جایگاه انسانها از منظر قرآن گفت: هدف نیل به کمال و مقام قرب عبودیت الهی است وانسانها در این مسیر با تمسک به قرآن که نقش سازنده ای در رفع ناهنجاریهای روحی وروانی دارد می توانند گام بردارند.
گفتنی است در ماه مبارک رمضان تعداد ۱۱۰۰ نفر از مددجویان در رشته های مختلف علوم قرآنی شرکت می نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*