شمیم عطر حرم رضوی با ورود کاروان زیر سایه خورشید به مجتمع ندامتگاه تهران رسید

همزمان با سالروز ولادت امام رضا (ع) کاروان خدام حرم رضوی و حاملان پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) در میان اشک‌ها و لبخندهای مددجویان با حضور در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ فضای زندان را عطرآگین کرد.
شمیم عطر حرم رضوی با ورود کاروان زیر سایه خورشید به مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ حال و هوای معنوی حرم رضوی را بر مددجویان این زندان حاکم و دل‌ها را روانه حرم مطهر کرد.
وفایی از خادمین حرم مطهر رضوی طی سخنانی در جمع مددجویان گفت: مجموعه زیر سایه خورشید کاروان هایی هستند که جهت تبیین معارف رضوی برای چندمین سال از طرف حرم مطهر رضوی به شهر های مختلف کشور و تا قبل از شیوع ویروس کرونا به ۲۴ کشور خارجی اعزام شده اند و اکنون در زندان تهران بزرگ هستیم.
وی با اشاره به زندگی امام موسی بن جعفر(ع) گفت: این امام همام با اینکه توسط خلیفه عباسی زندانی بود می فرمود: خدا را شکر گزارم که به من جای خلوتی داد تا خدا را عبادت کنم و نکته قابل تامل این است که ما گرفتار نفس عماره هستیم و در زندان بسر می بریم و باید راهی برای نجات پیدا کنیم و مخصوصا مددجویانی که گرفتار چهار دیواری زندان هستید باید با الگوبرداری از موسی بن جعفر(ع) یاد بگیرند از فرصت ها کمال استفاده را نمایند.
این خادم حرم رضوی ادامه داد: برخی از اسرای جنگی ما در دوران دفاع مقدس در اسارت با این که تحت شکنجه بودند، به عالی ترین مراحل کمال رسیدند و برخی از انها با استفاده از فرصت های دوران اسارت بعد از بازگشت به میهن مسلط به زبان انگلیسی و عربی بودند و یا حافظ قرآن شده بودند و وقتی از آنها درباره چگونگی تحقق این اهداف سوال شد گفتند: ما با الگوبرداری و مدد جستن از امام موسی بن جعفر(ع) همه سختی و شکنجه زندان را تحمل کردیم و با حفظ کرده قرآن بقیه راه های پیش رو باز شد.
وفایی با اشاره به استمداد از ائمه گفت: شما مددجویان نباید به این توجه کنید که چه اتفاقی افتاده و چرا به زندان آمدید بلکه توجه شما به این نکته معطوف باشد که چه باید بکنی. امام رضا(ع) می فرماید وقتی مشکلات به شما روی می آورد به ما پناه بیاورید و در زندگی برنامه ریزی داشته باشید.
این خادم امام رضا(ع) تصریح کرد: در زندگی به سه ” ت” توجه داشته باشید. ” ت” اول که آقا امام رضا(ع) می فرماید توکل به خدا در کلیه امور، ” ت” دوم توسل به ائمه هدی در همه امور، ” ت” سوم تلاش مضاعف برای رسیدن به جایی که خدا ما را آفریده است و خلاصه این که در زندان از حبس نفس بیرون آمده خود را رها کنیم به قول شهید چمران: از خدا پروا کنیم تا پر، وا کنیم.
شایان ذکر است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مددجویان در سالن آمفی تئاتر مجتمع با عبور از زیر پرچم متبرک حرم مطهر رضوی جهت آزادی و رفع مشکلات به امام هشتم متوسل شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*