ضامن چک با کمک ستاد دیه تهران آزاد شد

نیکوکاری با اهدای ۴۳ میلیون تومان ۵ نفر زندانی بدهکار را آزاد کرد که یکی از آنان به خاطر ضمانت چک دوستش زندانی شده بود.
به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، یکی از نیکوکاران که نخواست نامش اعلام شود، با مراجعه به این نمایندگی و مطالعه پرونده زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد، پرداخت بدهی ۵ نفر را متقبل شد.
بنا به این خبر، یکی از زندانیان، با امضای پشت چک ۱۴۰ میلیون تومانی دوستش، پرداخت بدهی از سوی وی را ضمانت نموده بود ولی دوستش فراری شده و با شکایت شاکی در حبس به سر می برد.
شایان ذکر است زندانی فوق از شهریور سال ۹۵ زندانی بود تا این که شاکی با دعوت ستادددیه و حضور در نمایندگی جلسات متعدد، در نهایت حاضر به دریافت ۷۰ میلیون و بخشیدن نصف طلبش شد. ۳۰ میلیون تومان توسط خانواده اش تأمین گردید و ۳۰ میلیون تومان نیز نیکوکاران در گلریزان ماه مبارک رمضان به وی اهدا نمودند. ده میلیون تومان باقی مانده در حال تأمین بود که نیکوکار ناشناس با اختصاص ۴۳ میلیون تومان، باقی مانده بدهی وی و چهار نفر دیگر را تأمین نمود . بدین صورت ۴۰ میلیون تومان از بدهی وی با مشارکت خیرین تهیه گردید تا وی و چهار زندانی دیگر بعد از مدتها، طعم خوش آزادی را بچشند.
این خبر می افزاید: عزیزان نیکوکار جهت اهدای کمک های مالی و آزادی زندانیان نیازمند واجد شرایط جرایم غیرعمد می توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۸۶۱۸۷۰ و یا مراجعه حضوری به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، نبش اعرابی ۶، پلاک ۲۵، طبقه سوم و همچنین به سایت نمایندگی ستاد دیه استان تهران (نشانیwww.tehipro.ir ) با فعالیتهای این نمایندگی و نیز نحوه ارسال کمکهای مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*