طرح بینایی سنجی در زندان رجایی شهر اجرا می شود

در راستای  حفظ و ارتقاء سلامت زندانیان و اجرای برنامه های پيشگيرانه، اداره بهداشت ودرمان زندان رجایی شهر اقدام به انعقاد تفاهم نامه جهت حضور اپتومتریست و رفع مشکلات بینایی مددجویان نموده است.

سرپرست زندان رجایی شهر توسعه فعاليت ها و برنامه هاي بهداشتي و درماني را يكي از معيارهاي مهم در توجه به حقوق شهروندي دانست و افزود: جهت رفع مشکلات بینایی مددجویان حضور اپتومتریست در زندان ضروری است.

عزیزی در ادامه بر لزوم محافظت از سلامت چشم مددجویان تاکید کرد و گفت: اپتومتریست ها در سه سطح پیشگیری از نابینایی، اصلاح عیوب انکساری و توانبخشی افراد کم بینا، نقش موثری در سلامت چشم دارند.

وی گفت: مطابق با تفاهم نامه منعقده اپتومتریست ها برای مدت یکسال و هفته ای یک روز جهت رفع مشکلات بینایی مددجویان در زندان حضور می یابند.

سرپرست زندان رجایی شهراظهار داشت : آنان با انجام معاینات چشم و تجویز عینک به طور مستقل و همچنین ساخت و ارائه آن، خدمات قابل قبول و قابل اعتمادی را ارائه می دهند.

عزیزی با اشاره به این مطلب که پیشگیری بهتر از درمان است بر ضرورت معاینه بینایی مددجویان تاکید کرد و گفت: یکسری اختلالات بینایی وجود دارد که اگر به موقع تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است و از آسیب های بیشتر به سیستم بینایی آنان می توان جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است در مرحله اول مشکلات بینایی ۳۰ نفر از مددجویان توسط اپتومتریست ها شناسایی و رفع گردیده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*