فعالیت ۷۸ روحانی در زندان‌های استان تهران

شناسهٔ خبر: ۳۹۸۸۰۰۳ – مدیر کل زندان‌های استان تهران از فعالیت ۷۸ روحانی در زندان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی زندان‌های استان تهران، مصطفی محبی مدیر کل زندان‌های استان تهران با اشاره به مقوله تثبیت و تکمیل روند اقدامات اصلاحی و تربیتی در بین زندانیان، گفت: در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان که از فرصت‌های بی‌بدیل اجرای سیاست‌های سازمان زندانها در اولویت‌های فرهنگی مراکز تابعه با محوریت آشنایی بیشتر مددجویان با موضوعات مذهبی که در راس آن انس با بارگاه احدیت، همجواری با قرآن کریم و مجالست بانماز در بازگشت شرافت آغشته به شمیم باورهای دینی و مذهبی می‌باشد قرار داریم.

محبی با تأکید بر نقش روحانیون در چرخه اصلاح و تربیت زندانیان، افزود: حضور ۷۸ روحانی در سطح زندان‌های استان مبین این حقیقت است که سازمان زندانهای کشور براین واقعیت که آموزش مباحث دینی و مذهبی آمیخته به اعتقادات ناب اسلامی مسبب اصلی انسان سازی به معنی واقع در هر زمان و مکانی می‌باشد مهر تأیید زده است.

همچنین در راستای گسترش و ارتقاء فعالیتهای قرآنی و فرهنگی، و معرفی نفرات برتر قرآنی به مسابقات کشوری، مسابقات قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان مددجویان زندانهای استان تهران و داوری اساتید ممتاز و بین‌المللی قرآن، آقایان عباسی، خالدی و ملکشاهی در بازداشتگاه اوین برگزار شد. این مسابقات در رشته‌های حفظ، قرائت قرآن کریم و اذان با حضور زندانیان برگزار شد. مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مسئولین اداره فرهنگی زندان‌های استان تهران و تمامی شرکت کنندگان در مسابقات برگزار و به نفرات برتر هدایای نفیس و لوح تقدیر اهدا شد و نفرات اول هر رشته به مسابقات کشوری راه یافتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*