مددجویان بازداشتگاه اوین در ۶ رشته آزمونهای فنی حرفه ای شرکت کردند

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه اوین، آزمون های متمرکز فنی حرفه ای با شرکت ۹۲ نفر از مددجویان در شش رشته کاربر رایانه،رایانه کار درجه دو، کارتوتاژ، شهروند الکترونیک ، سوخت نگار چوب و رنگ کاری معرق با حضور نماینده فنی حرفه ای در بازداشتگاه اوین برگزار گردید.
کلاسهای این رشته ها در زمستان ۹۶ و بهار ۹۷ برگزار گردیده و شرکت کنندگان پس از احراز حداقل نمره قبولی در آزمونهای کتبی و عملی موفق به اخذ گواهینامه هوشمند فنی حرفه ای بین المللی، بدون قید نام زندان خواهند شد.
از مزایای این گواهینامه ها، دریافت تسهیلات بانکی ، اخذ جواز کسب ، اعزام نیروی کار به خارج از کشور از طریق وزارت کار و رفاه اجتماعی، شرکت در آزمونهای دیپلم مهارتی آموزش و پرورش و دریافت وام اشتغال زایی از مرکز مراقبت پس از خروج زندانیان می توان اشاره کرد.
لازم به ذکر است اداره اشتغال و حرفه آموزی بازدشتگاه اوین به صورت رایگان اقدام برگزاری کلاسهای آموزشی مهارتی، فنی و صنایع دستی نموده و تمامی مددجویان می توانند با ثبت نام در این کلاسها ضمن پر کردن اوقات فراغت خود و کسب گواهینامه فنی و حرفه ای، تا موعد آزادی در کارخانجات و کارگاه های تولیدی داخل زندان فعالیت نموده و کسب درامد نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*