مددجویان رجایی شهر در کلاس درسهایی از نهج البلاغه شرکت می کنند

به منظور اجرای دستورالعمل سازمانی مبنی بر بهینه سازی اوقات فراغت مددجویان و کاهش آسیب های رفتاری اداره  فرهنگی تربیتی زندان رجایی شهر  با ارائه برنامه‌هاي آموزشي، فرهنگي اقدام به برگزاری دوره آموزش نهج البلاغه در بین آنان نموده است.

طی همین گزارش عزیزی سرپرست زندان گفت: اجرای برنامه های دینی و اعتقادی زمینه ارتقاء بینش مذهبی در مددجویان را فراهم نموده که این امر سبب کاهش آسیب های رفتاری آنان مطابق با تکلیف و برنامه سازمانی می گردد .

وی با اشاره به اینکه امور فرهنگی در زندان مجموعه ای از اقدامات آموزشی، عقیدتی، فرهنگی، هنری و فنی و مهارتی با رویکرد اصلاح رفتار و بهنجار نمودن مددجویان  است  افزود: تقويت باورهاي مذهبي و بهره گيري از تعالیم دینی در تعميم و گسترش آرامش روحي و رواني زندانیان مؤثر بوده و سبب کاهش ناهنجاریهای رفتاری در میان آنان می گردد.

سرپرست زندان رجایی شهر  با اشاره به این مطلب که قرآن داروي دردها و نهج البلاغه چراغ راه عارفان و شايستگان است افزود: سخنان گهربار امیرالمومنین علی (ع)  در اثر گرانقدر و جاودان نهج البلاغه که مشتمل بر خطبه ها و حکمت ها و نامه های آن حضرت می باشد حاوی راهنمایی ها، ارشادات، پندها و نصیحت هایی است که توجه و تبعیت از آنان نقش غیر قبل انکاری در زندگی افراد دارد.

شایان ذکر است دوره سه ماهه آموزش نهج البلاغه با حضور قریب به ۱۸۰ نفر از مددجویان در حال برگزاری است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*