مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ قرآن را به زبان انگلیسی حفظ می‌کنند

مددجویان مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ، قرآن کریم را به زبان انگلیسی حفظ می‌کنند.
مددجویان ندامتگاه تهران قرآن را به زبان انگلیسی حفظ می‌کنندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ؛ فتحی با اعلام این خبر افزود:‌ برنامه های قرآنی اولویت اصلی فعالیت های فرهنگی و تربیتی در زندانهای مجتمع  و عمده ترین فعالیت قرآنی در این حوزه شامل آموزش روخوانی، روانخوانی، حفظ سوره های منتخب، جمع خوانی، مجالس انس با قرآن و مسابقات قرآنی است.
وی گفت: برنامه حفظ قرآن کریم در کلیه اندرزگاه های مجتمع در حال انجام است ولی این کار در دارالقرآن ام ابیها به صورت خاص دنبال می شود  طوری که این اندرزگاه ۱۵۰ حافظ قرآنی از یک تا ۱۵ جزء را در خود جای داده است.
فتحی افزود:‌ آنچه در این بین بیش از همه مورد توجه بسیاری از بازدید کنندگان از مجتمع قرار گرفته است، حفظ سوره های قرآن به زبان انگلیسی با حضور گروهی از زندانیان است که زیر نظر یکی از مددجویان مبادرت به انجام این کار کرده اند.
وی تصریح کرد: ” ع ف” از مددجویانی است که  ۱۷ سال در امارت زندگی کرده و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارد و قبل از انتقال به زندان تهران بزرگ در زندان اوین مشغول تدریس مکالمه زبان انگلیسی به مددجویان بوده است.
فتحی افزود: به توصیه رئیس اندرزگاه و مسئولین فرهنگی در راه بکارگیری زبان انگلیسی برای آموزش قرآن کریم، کارآموزش حفظ سوره های جزء سی قرآن کریم را به زبان انگلیسی از حدود یک سال و نیم پیش در اندرزگاه شماره ۹ که اکنون به دارالقرآن ام ابیها تغییر نام داده است شروع کرده و در این مدت یک گروه ۲۰ نفری و به صورت تیمی موفق به حفظ۲۲ سوره جزء سی قرآن کریم شده اند.
فتحی گفت: سرمایه گذاری در زمینه قرآنی می تواند نقش بسیار مهمی در اصلاح و تربیت مددجویان داشته باشد و این مهم در اندرزگاه های قرآنی با تغییر رفتار مددجویان تحقق یافته است و گاهی در برخی محاکم دادرسی مددجویان با بیان پشیمانی از کارهای گذشته در نتیجه حفظ قرآن و تلاوت قرآن در محضر قضات ازتخفیف مجازات در احکام صادره برخوردار شده طوری که در دادنامه آنان به حفظ و قرائت قرآن اشاره شده است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*