مدیرکل زندانهای استان تهران:برج آزادی میزبان هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر زندانیان خواهدشد

سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور داریوش ارجمند بازیگر عرصه تئاتر و سینمای کشور برگزار شد، از برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور از چهارم تا هفتم اسفندماه خبر داد.

مدیر کل زندانهای استان تهران طی اولین نشست ستاد اجرایی هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور که با حضور داریوش ارجمند استاد بازیگری در عرصه تئاتر و سینمای کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به نقش موثر هنرهای نمایشی در روند اصلاح و تربیت مددجویان و اجتماع پذیری، تئاتر را به عنوان یکی از بازوهای توانمندسازی مددجویان می دانیم.

سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به رسالت هنر نمایش در کاهش آسیب های اجتماعی تصریح کرد: آنچه رسالت ما را در زندانها سنگین تر می کند، ارائه علل بروز این آسیب هاست و امیدوار هستیم همه مسئولان فرهنگی و اجتماعی کشور و نیز دانشجویان تئاتر و هنرهای نمایشی در این اقدام ملی سهیم شوند.

رئیس ستاد اجرایی هجدهمین جشنواره تئاتر زندانیان کشور با برشمردن دستاوردهای اداره کل زندانهای استان تهران در عرصه تئاتر ادامه داد: یکی از اقدامات مثبت و قابل تحسین سازمان زندان ها که در راستای ارتقای روحیه و بازگشت سالم مددجویان به جامعه انجام می پذیرد، اجرای جشنواره های هنری مانند تئاتر ویژه زندانیان است، خوشبختانه این اداره کل، اخیراً حضور پررنگ تری در عرصه هنرهای نمایشی داشته و در همین راستا حضور در جشنواره بین المللی و سطح شهر، یکی از اقدامات نوین ما برای جلب همکاری جامعه و رفع دغدغه های اجتماعی بوده است.

وی همچنین گفت: هنر فرد را برای شناخت هرچه بیشتر درون خود یاری و کمک نموده، در حقیقت بین عواطف و جسم انسان تعادل ایجاد می کند و آرامش در جسم و روح فرد به وجود می آورد و انسان را برای رویاروئی با مشکلات عاطفی و اجتماعی آینده آماده می سازد.

حیات الغیب افزود: از این قدرت هنر، در زندانها به عنوان یک نیروی کارآمد استفاده می شود. آنچه در زندانها اهمیت ویژه‌ای دارد تغییر و اصلاح رفتار زندانيان و ارتقای سلامت روان آنان است و برای تحقق این هدف باید از همه ظرفیت‌های موجود درون و برون سازمانی به نحو مطلوب بهره ‌گیری کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این قبیل برنامه ها با اجرای صحیح، می تواند نقش حائز اهمیتی در کاهش جمعیت کیفری هدفمند و در نتیجه کاهش تعداد زندانیان و درصد بازگشت مجدد آنان به چرخه جرم و زندان را در پی داشته باشد و به طور کلی مددجویانی که به هنر گرایش پیدا می کنند کمتر به زندان برمی گردند.

وی در پایان گفت: خوشحال هستیم که اداره کل زندانهای استان تهران، میزبان جشنواره سراسری مددجویان سراسر کشور هست و تماشای آن به صورت همت عالی خواهد بود تا تمام عواید آن، برای آزادی بازیگران نمایش های اجرا شده، صرف می شود و این در نوع خود، رسالت جدیدی برای هنر تئاتر است.

همچنین داریوش ارجمند نیز در این دیدار، با استقبال از دعوت زندانهای استان تهران، ضمن اعلام آمادگی جامعه هنری کشور جهت همکاری، اظهار داشت: امر اصلاح و تربیت باید از سنین کودکی و از خانواده و مدرسه شروع شود تا در آینده شاهد بزهکاری و آسیب های رفتاری افراد نباشیم.

وی ضمن مثبت ارزیابی نمودن چنین فعالیتهایی در زندانها، از عموم هنرمندان و دانشجویان تئاتر جهت شرکت در این جشنواره دعوت نموده، بر اهمیت توسعه هنر نمایش و تقویت گروه های نمایشی زندان از طریق آموزش تأکید کرد.

بنا به این خبر، جشنواره سراسری تئاتر مددجویان کشور، طی روزهای چهارم تا هفتم اسفند ماه در برج آزادی به میزبانی اداره کل زندانهای استان تهران برگزار خواهد شد که حضور علاقمندان جهت تماشای برنامه ها، آزاد و به صورت همت عالی خواهد بود و یادآوری می گردد تمام عواید حاصل از این جشنواره جهت امر پرداخت بدهی یا جریمه و در نهایت آزادسازی همان زندانیان هنرمند استفاده خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*