مدیرکل زندانهای استان تهران از خانواده شهیدان بیگی تجلیل کرد

همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مدیرکل زندانهای استان تهران و مدیر ندامتگاه قزلحصار با حضور در منزل شهیدان بیگی و دیدار با یکی از کارمندان که فرزند شهید است، یاد و خاطره رشادتهای این عزیزان را گرامی داشت.

سیدحشمت اله حیات الغیب در دیدار با خانواده شهیدان بیگی در شهر کرج گفت: آنچه باعث بقای اسلام و نظام اسلامی است فرهنگ ایثار و شهادت است و این فرهنگ برگرفته از فرهنگ عاشورا بوده که ما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. توجه به فرهنگ ایثار و شهادت راز پایداری کشور در برابر دشمنان است.

در این دیدار که اسمعیلی معاون اصلاح و سلامت، محسنی رئیس اداره بازرسی، محمدی مدیر ندامتگاه قزلحصار و برخی از مسئولان حضور داشتند، مدیر کل زندانهای استان تهران تأکید کرد: جامعه امروز نیازمند گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است و باید معرفی رشادت های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس به نسل سوم انقلاب معرفی شود. شهدای این دوران و علی الخصوص شهید بیگی که با وجود شهادت دو برادر دیگرش، از خانواده و فرزندان دل کنده، به جبهه های حق علیه باطل شتافت تا رهروی آنان باشد، شفیع دیگران در نزد خداوند هستند.

وی ادامه داد: در مکتب توحید، آن چیزی دارای ارزش و ماندگاری است که در راه خدا و برای خدا شکل گیرد. شهید هستی خود را برای نجات و سعادت جامعه فدا می نماید، جامعه نیز به لحاظ حقی که شهید بر گردن آنان دارد، مدیون شهید است و باید با زنده نگهداشتن یاد و نام شهید بخشی از دین خود را در قبال شهید ایفاء نماید.

بنا به این خبر، در ادامه مدیر کل زندانهای استان تهران با اهدای لوح از فرزندان این شهید تقدیر نمود و یاد آن شهید والامقام و برادرانش را گرامی داشت.

شایان ذکر است شهید بیگی که از کارکنان ندامتگاه قزلحصار بود، مدت کوتاهی پس از  شهادت دو برادر همرزمش در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمد و اکنون فرزند این شهید نیز به عنوان زندانبان در آن ندامتگاه خدمت می نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*