مدیرکل زندانهای استان تهران: روابط عمومی در هر سازمانی نقش و جایگاه راهبردی دارد

سیدحشمت اله حیات الغیب در سومین نشست تخصصی مسئولان روابط عمومی زندانهای استان تهران اظهار داشت: افزایش کارایی و تعامل بین بخش‌های مختلف درون سازمانی و برون سازمانی مستلزم فراهم آوردن بستر مناسب رشد روابط عمومی‌ها است.

مدیرکل زندانهای استان تهران در جمع مسئولان روابط عمومی های مراکز تابعه با تأکید بر نقش روابط عمومی در دنیای فعلی گفت: روابط عمومی به عنوان یک بخش کلیدی در سازمان وظایف مهمی را به عهده دارد که اساسی‌ترین آنها آگاهی و روشن ساختن افکار عمومی در خصوص وظایف، مسؤولیت‌ها و اهداف سازمان و نیز ابلاغ اطلاعات واقعی سازمان به مخاطبین ذیربط و همچنین کسب نظریات آنها به منظور ایجاد حسن تفاهم و کنش متقابل است.

وی همچنین گفت: افزایش کارایی و تعامل بین بخش‌های مختلف درون سازمانی و برون سازمانی از وظایف ذاتی روابط عمومی هاست و به طور کلی مسئول روابط عمومی با شناسایی نقاط ضعف و قوت و تلاش برای کسب دانش اطلاعاتی روز، می تواند مشاور خوبی برای مدیر هر مجموعه ای باشد.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: ارتقای نظام زندانبانی که مورد تأکید مدیران عالی قضایی و سازمان زندانهاست، به سرعت در زندانهای استان تهران دنبال می شود و طی ماههای اخیر چهره جدیدی از زندان در بخش بهسازی و زیباسازی به ویژه در کانون اصلاح و تربیت، ندامتگاه شهرری و بازداشتگاه اوین ارائه گردیده و در کنار بازسازی تمام اماکن به آسایشگاه های سربازان وظیفه توجه بیشتر به عمل آمد.

او تأکید کرد: بحمداله با آغاز این تحولات اساسی در زندانهای استان تهران، شاهد رضایت مندی زندانیان، کارکنان و سربازان هستیم و وظیفه روابط عمومی هاست تا این اقدامات را به طور گسترده مستندسازی و منتشر کنند تا افکار عمومی تنویر و در جریان خدمات روزانه زندانها در امر توسعه رفاه و توجه به حقوق اساسی آنان از قبیل حق بهداشت و درمان، آموزشهای فرهنگی و حرفه آموزی، تربیت بدنی و ورزش، رفاهی و نیز امور قضایی و مددکاری قرار گیرند.

مدیرکل زندانهای استان تهران در پایان گفت: روابط عمومی در هر سازمانی نقش راهبردی دارد. هر قدر این نقش به طور مستقل و مؤثری گسترش یافته باشد، به همان اندازه آن سازمان یا نهاد در دستیابی به اهداف خود موفق‌تر خواهد بود و توطئه های دشمنان در ایجاد تصویر منفی از داخل زندانها نقش بر آب خواهد شد.

بنا به این خبر، مدیرکل زندانهای استان تهران در ادامه جلسه ضمن اهدای لوح سپاس به پیرزاده، رحیمی و میلانی مسئولان روابط عمومی کانون اصلاح و تربیت، ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر از تلاشهای صورت گرفته در امر اطلاع رسانی و ارائه اخبار صحیح و شفاف به جامعه تقدیر کرد.

شایان ذکر است در این نشست سه ساعته، مسئولان روابط عمومی زندانها نیز مشکلات و مسائل موجود را مطح کردند که حیات الغیب راهکارهای عملی در خصوص رفع مشکلات و ارائه خدمات بیشتر دستورات لازم را صادر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*