مدیرکل زندان های استان تهران:دکتربهشتی سیدشهدای قوه قضائیه،درس آزادگی وپایداری به همه ماداد

مدیر کل زندان های استان تهران در بازدید از ندامتگاه دماوند که همزمان با آغاز هفته قوه قضائیه صورت گرفت، اظهار داشت: دکتر بهشتی سید شهدای قوه قضائیه، درس آزادگی و پایداری به همه ما داد تا در کنار پشتکار و روحیه جهادی در سنگر اصلاح و تربیت تلاش کنیم.

سیدحشمت اله حیات الغیب طی بازدیدی که با آغاز هفته قوه قضائیه و به منظور بررسی اقدامات عمرانی جدید ندامتگاه دماوند صورت گرفت، اظهار داشت: در امر برقراری امنیت و سلامت اجتماعی، وجود دستگاه های قضایی و انتظامی، از پایه های بنیادین و اساسی به شمار می آید و موجب ایجاد نظم و آرامش برای شهروندان می شود.

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: دکتر بهشتی سید شهدای قوه قضائیه، درس آزادگی و پایداری به همه ما داد تا در کنار پشتکار و روحیه جهادی در سنگر اصلاح و تربیت تلاش کنیم و هدفمان بازگشت سالم مددجویان به جامعه و در پیش گرفتن یک زندگی سالم از سوی آنان است.

وی با گرامیداشت این هفته و یاد شهدای هفتم تیر و هشت سال دفاع مقدس گفت: با چنین هدفی، جامعه در فضاي سرشار از اطمينان خاطر و آسودگي قرار می گیرد، آرامشي كه در سايه آن زندگي عادي جامعه تداوم يافته و هيچ مجرمی یارای تهدید جان و مال و نوامیس مردم را نداشته باشد.

حیات الغیب تصریح کرد: مجموعه کارکنان اداره کل زندان های استان تهران تمام قوای خود را به کار گرفته اند تا با پیروی از برنامه های تحولی، اصلاحی و تربیتی قوه قضائیه و سازمان زندان ها، با توسعه آموزش های عقیدتی، مذهبی، تحصیلی و اشتغال موجبات بازپروری را فراهم نموده، از آسیب های اجتماعی جلوگیری گردد.

وی ادامه داد: در راستای این هدف متعالی، طی یک سال اخیر، با ایجاد تحول اساسی در زندان های استان تهران، تلاش گردید ایام حبس به یک فرصت برای مددجو تبدیل شود و ضمن شرکت در دوره های آموزشی مختلف زندگی سالمی را شروع نماید.

وی در پایان گفت: اشتغال به كار زنداني پايه اصلي اصلاح و تربیت است. زیرا زندانی در ايام تحمل حبس، فرصت مناسبي براي آموختن حرفه و فني متناسب با استعداد و توانائي خود به دست می آورد که ضمن رهایی از بیکاری و بطالت، پس از آزادی با ادامه آن هنر، می تواند شغل مناسبی داشته، به چرخه جرم بازنگردد.

او با ابراز رضایتمندی از روند فعالیت های عمرانی انجام شده در ندامتگاه دماوند، با زندانیان نیز گفتگو نموده، دستورات لازم را جهت رفع مشکلات آنان صادر کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*