مدیر ندامتگاه ورامین: جامعه ای انسانی در پرتو فرهنگ عاشورا

مراسم سوگواری و عزاداری سیّد و سالار شهیدان و اصحاب با وفای آن حضرت به مناسبت اربعین حسینی، با شور و حال خاصی در کلیۀ بندهای ندامتگاه ورامین در بین مددجویان با حضور روحانیون، جمعی از مسئولان و صدها نفر از مددجویان برگزار گردید.

ه گزارش روابط عمومی ندامتگاه ورامین، طی این مراسم که با حضور روحانیون، جمعی از مسئولین و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت( سلام الله علیهم اجمعین) در بین مددجویان این ندامتگاه برگزار گردید، صدها نفر از عاشقان مکتب اهل بیت، به عزاداری پرداخته، مراتب عشق و علاقۀ خود را به آن حضرات ثابت نمودند.

در حاشیۀ این خبر، فریدون خدایاری مدیر ندامتگاه ورامین ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و یاران صدیق آن حضرت، در خصوص تأثیرات برپایی و شرکت در مراسمات عزاداری ائمۀ هدی به ویژه سید و سالار شهیدان – امام حسین (علیه اسلام) – بر رفتار مددجویان چنین بیان داشت: عزاداری و سوگواری در مصائب ائمۀ اطهار به ویژه بر مصائب امام حسین (علیه السلام) موجب ذوب شدن گناهان و پاک سازی و پالایش درون می شود. وی همچنین افزود: بهره گیری از مکتب انسان ساز و فرهنگ غنی عاشورا و غوص در آن اقیانوس ژرف معارف، موجب فلاح و رستگاری و نجات است. به نحویکه در رفتار و کردار و سکنات فرد تأثیر مستقیم دارد. و این در حالی است که با نگاه درون سازمانی شاهد کاهش معنی دار انحرافات رفتاری زندانیان در این ایام  می باشیم. خدایاری در پایان اظهار امیدواری کرد که با درس گرفتن از مکتب و نهضت حسینی، شاهد جامعه ای بری از هرگونه کجروی ها و رفتار ناشایست باشیم و این شور و شعور حسینی همیشه و در همۀ شئونات زندگی جاری و ساری باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*