مدیر کل زندانهای استان تهران: آموزش هدفمند در صدر برنامه‌ریزی‌های کانون اصلاح و تربیت قرار دارد

مدیرکل زندانهای استان تهران در بازدیدی که به همراه علی اکبری مدیرکل دفتر اقدامات حمایتی و مراقبت پس از خروج سازمان از کانون اصلاح و تربیت داشت، گفت: موضوع آموزش های تحصیلی و حرفه ای به صورت هدفمند و موثردر صدر برنامه‌ریزی‌های کانون اصلاح و تربیت قرار دارد و امکانات لازم، جهت ادامه تحصیل مددجویان در دوران حضور در کانون،‌ مهیا گردیده است.

سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدید از دو کانون اصلاح و تربیت پسران و دختران استان اظهار داشت: امکان تحصیل به معنای برخورداری نوجوان، از حق دسترسی به فرصت لازم برای رشد و شکوفایی استعدادها و آماده شدن وی برای کسب جایگاه شایسته و ایفای مطلوب نقش اجتماعی اوست. به همین دلیل خارج شدن کودک از فرایند تحصیل، قبل از پایان دوره تحصیلی معمول را می‌توان از آسیب‌زاترین وقایع رشد در این مرحله دانست.

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: ازاین‌رو توجه به موضوع آموزش در صدر برنامه‌ریزی‌های کانون اصلاح و تربیت قرار دارد و امکانات لازم، جهت ادامه تحصیل مددجویان در دوران حضور در کانون،‌ مهیا گردیده است.

وی حرفه‌آموزی مددجویان، جهت ایجاد فرصت آموزشی و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت مددجویان، از اولویتهای مهم اصلاحی و تربیتی اداره کل زندانهای استان تهران دانست و تأکید کرد: آموزش یک حرفه و مهارت تخصصی به طور حتم در جلوگیری از تکرار جرم مؤثر است؛ زیرا یادگیری همین حرفه‌ می‌تواند پس از آزادی منبع درآمد حلال باشد تا زندگی خود و خانواده اش را تأمین نماید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی از برنامه‌های مهم و اصلی کانون اصلاح و تربیت، تقویت حس مسئولیت‌پذیری در مددجویان باشد؛ مددجویان نوجوان باید بیاموزند که با تبعات عمل خود مواجه می شوند و واقعیات ناشی از آن را بپذیرند و مسئولیت اولیه اعمالشان به عهده خودشان است. 

بنا به این خبر، مدیر کل دفتر اقدامات حمایتی و مراقبت پس از خروج سازمان ضمن اعطای هدیه به تعدادی از مددجویان، فعالیتهای انجام شده در بخشهای فرهنگی و آموزشی را مثبت ارزیابی نمود. همچنین در این دیدار، مددجویان مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند که مورد بررسی و پیگیری جهت رفع آن قرار گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*