مدیر کل زندانهای استان تهران: تعامل و همدلی در زندان لازمه پیشبرد اهداف سازمان است

مدیرکل زندانهای استان تهران در بازدید از ندامتگاه قزلحصار گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه یک سازمان است و این سرمایه در زندانها باید به خوبی حفظ و صیانت شود .

سیدحشمت اله حیات الغیب طی بازدید که همزمان با ۲۸ صفر و سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) از ندامتگاه قزلحصار انجام داد، گفت: با توجه به ماهیت شغلی خدمت در زندان، کارکنان این مجموعه ها بیش از ادارات و نهادهای دیگر در معرض آسیبهای فراوانی قرار دارند. 

وی خطاب به نیروهایی که به صورت شیفتی در روزهای تعطیل نیز خدمت می کنند، ادامه داد: شما با قشری از افراد جامعه سر و کار دارید که از سوی جامعه طرد شده اند و با توجه به جرمی که انجام داده اند و در زندان گرفتار شده اند، برخی در وضعیت روحی و روانی مناسبی به سر نمی برند و نیازمند حمایت های اجتماعی و استفاده از راهکارهای تربیتی علمی هستند.

حیات الغیب همچنین با تأکید بر اولویت بندی مشکلات، نیازمندیهای زندان و سپس برنامه ریزی منسجم و گام به گام جهت رفع آنها افزود: نیروی انسانی مهمترین سرمایه یک سازمان است و این سرمایه در زندانها باید به خوبی حفظ و صیانت شود .بر همین اساس مراقبین و کارکنان زندان نقش مهمی در اجرای برنامه های کاهش آسیب و سیاستهای سازمان بر عهده دارند و تعامل، برنامه و همدلی و همکاری بین بخشی در زندان لازمه موفقیت و پیشبرد اهداف سازمان است و از این طریق می توانیم بر سختیها غلبه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: به دلیل محدودیت فضا در زندان، رسیدگی به وضعیت بهداشتی و درمانی، نظارت و کنترل مستمر بر عوامل‌ محیطی در ارتقای سلامت‌ مددجویان نقش‌ اساسی دارد که با ایجاد محیطی سالم و بهداشتی می توان زمینه رشد، تغییر و باز پروری شخصیت مددجویان ایجاد نمود.

بنا به این خبر، مدیر کل زندانهای استان تهران ضمن گفتگو با کارکنان و تقدیر از آنان که طی ماههای اخیر با سرعت به بازسازی و زیباسازی تمام فضاهای زندان پرداخته اند، به سوالات آنان در زمینه های مختلف خدمتی پاسخ داده، سپس از کلیه اماکن و خوابگاه های زندانیان بازدید نمود و دستورات لازم را صادر کرد.   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*