مدیر کل زندانهای استان تهران: تقویت روحیه همدلی بایستی سرلوحه مدیریت تمام ندامتگاهها قرار گیرد

با تلاش شبانه روزی مسئولان اداره کل و ندامتگاه دماوند، اندرزگاه جدید این مرکز شامل خوابگاهها، کلاسهای فرهنگی تربیتی، اشتغال، باشگاه ورزشی و فضاهای دیگر به زودی افتتاح می شود.

مدیرکل زندانهای استان تهران با اعلام بازسازی کامل ندامتگاه دماوند و افتتاح اندرزگاه جدید آن در روزهای آتی گفت: رسالت و هدف اصلی ما در زندانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، بازپروری، اصلاح و تربیت، کاهش هدفمند جمعیت کیفری، بازگشت سالم زندانیان به چرخه فرهنگی و اجتماعی جامعه است که این مهم مستلزم دانش روز، تلاش مضاعف، تقویت روحیه همدلی و همکاری مسئولین و کارکنان زندانهاست و بایستی در سرلوحه مدیریت تمام ندامتگاهها قرار گیرد.

سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: بررسی تخصصی اقدامات زندانبانی و رصد میدانی زندانها از طریق بازدید های دوره ای، منجر به شناسایی چالشها، آسیب ها و نقاط قوت مجموعه می شود که نتیجه آن تدوین برنامه های کارشناسی، کاهش آسیب ها و ناهنجاریها، رفع نواقص و ایجاد تنوع برای فعالیتها خواهد بود و این برنامه در تمام زندانهای استان اجرا می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اندرزگاه جدید ندامتگاه دماوند با تلاش های شبانه روزی مسئولان در تمام حوزه های اداره کل و این مرکز شامل خوابگاهها، کلاسهای فرهنگی تربیتی، اشتغال، باشگاه ورزشی و فضاهای دیگر ساخته شده که به زودی افتتاح می گردد و مددجویان از اندرزگاه فعلی به این ساختمان منتقل خواهند شد.

مدیرکل زندانهای استان تهران با تأکید بر لزوم بازسازی و زیباسازی تمام زندانها افزود: زندان بخشی از جامعه است و سعی و تلاش ما بر این است افرادی که در زندان به سر می برند، طی فرآیندها و برنامه های اصلاحی و تربیتی بر اساس سن و شخصیت، با روح و جسمی سالم به جامعه برگردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: با توجه به این که محیط مناسب و طراحی شایسته می تواند روند رشد و کمال و شکوفا شدن ظرفیت ها و استعداد ها را فراهم و فرآیند تغییر و اصلاح را تسهیل نماید، بدیهی است ایجاد تغییرات مثبت در طراحی محیط فیزیکی، همراه با به در نظر گرفتن اصول امنیتی، هنر، زیبایی و توجه به نیازهای افراد باشد، اثری دو چندان در روحیه و شادابی و سلامت روان و رفتار زندانیان دارد.

در این بازدید که جمالیان مدیر ندامتگاه دماوند و مسئولان این مرکز نیز حضور داشتند، روند بازسازی، تجهیز و توسعه اماکن بررسی گردید و راهکارهای لازم از سوی مدیرکل زندانهای استان تهران ارائه گردیده، مقرر شد به زودی با افتتاح خوابگاه جدید، کار انتقال تمام مددجویان مستقر در خوابگاه قدیمی انجام پذیرد.

بنا به این خبر، با راه اندازی اندرزگاه جدید، مشکل اشتغال و حرفه آموزی زندانیان حل شده، امکان اشتغال تعداد بیشتری از آنان در بخش های اصلاحی و تربیتی وجود خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*