مدیر کل زندانهای استان تهران: الگوهای مناسب، رفتار نوجوانان کانون اصلاح و تربیت را اصلاح می کند

سیدحشمت اله حیات الغیب در بازدید از کانون اصلاح و تربیت تهران گفت: الگوهای تربیتی در رشد شخصیت و اصلاح رفتار نوجوانانی که به هر دلیل معارض قانون و بزهکار هستند تأثیر جدّی دارد.

مدیر کل زندانهای استان تهران طی بازدیدی که روز شنبه از کانون اصلاح و تربیت به عمل آورد، ضمن مثبت ارزیابی نمودن فعالیتهای عمرانی اخیر اظهار داشت: بزه‏کاری نوجوانان و جوانان یک آسیب بزرگ اجتماعی محسوب می‏شود، عوامل مؤثر در آن بسیار متنوع هستند ولی مهمترین کاری که می توان در این مرکز انجام داد، معرفی الگوهای رفتاری مناسب است.

وی ادامه داد: عدم بهره‏مندی از الگوی رفتاری مناسب برای نوجوانان و جوانان، می‏تواند در گرایش به بزه‏کاری آنان مؤثر باشد. در خانواده، والدین الگویی شایسته برای کودکان و نوجوانان بوده و آنان سعی می‏کنند اعمال و کردار خویش را با اعمال و کردار الگوهایشان مطابقت دهند، اگر پدر یا مادر نتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند و الگوی صحیح و مناسبی برای فرزندان خود باشند، بی‏تردید دشواری‏های فراوانی برای آنان به وجود خواهند آورد.

حیات الغیب همچنین با تأکید بر نقش محیط مدرسه یا گروه همسالان افزود: الگوهای تربیتی در رشد شخصیت و اصلاح رفتار نوجوانانی که به هر دلیل معارض قانون و بزهکار هستند تأثیر جدّی دارد و در این مسیر می توانند دچار انحراف رفتاری شوند، بنابراین الگوهای مناسب، رفتار نوجوانان کانون اصلاح و تربیت را اصلاح می کند.

وی همچنین گفت: در ماههای اخیر با آغاز پروژه های بهسازی و زیباسازی در  تمام زندانها، نگاه ویژه ای به کانون اصلاح و تربیت شده، هر قدر در این مرکز بتوانیم موفق عمل کنیم، در آینده از بازگشت مجدد به چرخه جرم توسط این نوجوانان که در سنین تربیت هستند، جلوگیری خواهیم کرد و در این مسیر نهادهایی مثل آموزش و پرورش، صنایع دستی و فنی حرفه ای می توانند مسیر روشنی در آینده برای این مددجویان ترسیم نمایند تا با تحصیل یا فراگیری یک شغل یا هنر، بعد از آزادی مرتکب بزه نشود.

بنا به این خبر، مدیر کل زندانهای استان تهران در بازدید از تمام قسمتها و بخشهای کانون اصلاح و تربیت مانند کلاسها، خوابگاهها، ادارات بهداشت و درمان، پذیرش و تشکیل پرونده، قضایی، باشگاه و فضاهای ورزشی، استخر، آشپزخانه و غذاخوریها، روند فعالیتهای انجام شده در بخشهای عمرانی را مثبت ارزیابی کرده، ضمن گفتگو با مددجویان دستورات و راهکارهای لازم را ارائه نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*