مدیر کل زندان های استان تهران: حقوق شهروندی پایه و اساس تضمین کرامت انسانی است

مدیر کل زندان های استان تهران طی بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ اظهار داشت: هدف عمده‌ کیفر حبس، در اصلاح و پذیرش مجدد اجتماعی محکوم است. تمام برنامه هایی که در زندان ها اجرا می شود، به منظور آموزش های عمومی و بهبود رفتارهای وی جهت بازگشت به زندگی سالم است.

سیدحشمت اله حیات الغیب گفت: با تمام توان نیروها و توان در تلاش هستیم تا زندان های استان به محلی برای اصلاح و تربیت زندانیان و ندامت‌شان از رفتار قبلی تبدیل شود و او را برای بازگشت به زندگی سالم رهنمون سازد.

وی ضمن دیدار با زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ تصریح کرد: حقوق شهروندی به عنوان پایه و اساس تضمین کرامت انسانی است. حقوقی که انسان را به دلیل فطرت و ذات پاکش دارای کمال معرفی کرده، هر گونه لغزش در این راه وی را از اصل فطری خویش دور می نماید.

سیدحشمت اله حیات الغیب با اشاره به گسترش ارتباطات بین مراجع قضایی و زندانها گفت: تمام زندان های استان تهران به صورت شبانه روزی تحت نظر قرار گرفته و هر هفته حداقل یک بار از هر کدام بازدید صورت می گیرد و اکثر قضات در زندانها حضور مستمر دارند تا به مشکلات قضایی زندانیان رسیدگی شود.

مدیر کل زندان های استان تهران ادامه داد: در شرایط فعلی رفع نیازهای بهداشتی و توزیع ماسک، دستکش و موادضدعفونی، نصب تونل های ضدعفونی کننده در مبادی ورودی و همچنین توسعه خدمات درمانی و تجهیزات بیمارستان ها و ادارات بهداشت و درمان داخل زندانها در اولویت برنامه ها قرار دارد تا جلوی ورود ویروس کرونا را به داخل مجموعه ها بگیریم.

وی تأکید کرد: تمام این اقدامات اصول اولیه حقوق شهروندی است که بر اساس برنامه های سازمان زندانها، به صورت جدی در حال انجام است و با تلاش شبانه روزی کارکنان استان امنیت و آرامش زندانیان رصد گردیده، جوابگوی سوالات و شکایات احتمالی نیز هستند.

مدیر کل زندان های استان تهران افزود: هدف عمده‌ کیفر حبس، در اصلاح و پذیرش مجدد اجتماعی محکوم است. تمام برنامه هایی که در زندان ها اجرا می شود، به منظور آموزش های عمومی و بهبود رفتارهای وی جهت بازگشت به زندگی سالم است.

حیات الغیب همچنین گفت: ندامتگاه تهران بزرگ با توجه به تعداد جمعیت کیفری و بعد مسافت برای خانواده ها، بیش از مراکز دیگر مورد توجه قرار دارد و در بازدید امروز نیز معاونین و مسئولان واحدهای مختلف اداره کل به دقت خدمات انجام شده در این مرکز را بررسی و مشکلات زندانیان را پیگیری می کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گرفت: با ایجاد تحولات اساسی که سال گذشته انجام شد، تمام اماکن مانند اندرزگاه ها، کلاسهای آموزشی، باشگاه های ورزشی، بیمارستان، رستوران ها، سالن های ملاقات و نیز آسایشگاه سربازان  این مرکز مانند مراکز دیگر بهسازی، تجهیز و زیباسازی شد که از جمله آنان می توان به توسعه خطوط لوله کشی آب آشامیدنی به مسافت ۴۲۰۰متر و ایجاد امکانات بیشتر، نصب کولرهای جدید، ایجاد خشکشویی و پتوشویی مرکزی مجهز، بهسازی و ایجاد آشپزخانه صنعتی و نانوایی با دستگاه های پیشرفته روز، ایزوگام تمام فضاهای سرپوشیده و سقف ها و موارد دیگر می توان اشاره کرد.

بنا به این خبر، مدیرکل زندان های استان تهران طی دیدار ۹ ساعته از این مرکز، با زندانیان در اندرزگاه های متعدد، به گفتگو پرداخته، دستورات لازم را صادر نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*