مراسم اربعین حسینی(ع) در ندامتگاه قزلحصار برگزار شد

همزمان با فرا رسیدن بیستم ماه صفر المظفر اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفایش مراسم عزا داری درکلیه اندرزگاههای ندامتگاه قزلحصار برگزار گردید.

این مراسم که با حضور مسئولین و روحانیون برگزار گردید مرثیه خوانان به بیان فضائل اخلاقی آن امام همام پرداخته و ائمه جماعات به بیان اهداف امام (ع) ، از این قیام بزرگ در تاریخ بشر پرداخته اند.

واعظین در ادامه سخنان خود به بررسی شخصیت شامخ شهدای کربلا پرداخته و امام حسین (ع) را متعلق به تمامی اعصار بشر دانستند .

آنان به بررسی هدف از قیام عاشورا پرداخته و اظهار داشتند: در این که قیام حضرت، به چه هدفی صورت گرفته اقوال متفاوتی وجود دارد. برخی هدف از قیام را صرف ادای تکلیف الهی  می دانند گروهی نیز امر به معروف و نهی از منکر را بیان می کنند و برخی دیگر هدف امام را سرنگونی حکومت یزید و ایجاد حکومت اسلامی عنوان می نمایند.

روحانیون خطاب به مددجویان در خصوص ادای تکلیف والگوپذیری ازآن حضرت اظهار داشتند: امام حسین (ع) در سرتاسر زندگی خود تکلیف الهی را به جای می آورد و این به واقعه عاشورا محدود نمی شود .

لازم به ذکر است روحانیون در پایان مراسم کلیه مددجویان را دعوت نمودند تا با الگوپذیری سیره و سنت سرور آزادگان به  سعادت دنیوی واخروی دست یابند ودرسى كه اربعين به ما مى‌دهد، اين است كه بايد ياد حقيقت و خاطره‌ شهادت را در مقابل طوفان تبليغات دشمن زنده نگهداشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*