مراسم تجلیل از کارکنان فعال قرآنی زندان های استان تهران برگزار شد

مراسم تجلیل از کارکنان فعال و منتخب قرآنی زندان های استان تهران با حضور مدیرکل امور فرهنگی و تربیتی سازمان، مدیرکل زندانهای استان تهران و مسئولان این حوزه در تالار عقیق دشت بهشت برگزار شد.
مدیر کل زندانهای استان تهران در مراسم تجلیل از کارکنان فعال و منتخب قرآنی ضمن گرامیداشت ایام اله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش اظهار داشت: تجليل از خادمان قرآن كريم به يك باور و ارزش در جامعه تبديل شود تا باعث ايجاد انگيزه هرچه بيشتر آنان در راه فعاليت‌های قرآنی و تلاش مطلوب‌تر در اين راه و خدمت بر اساس آموزه های دینی می شود.
سیدحشمت اله حیات ادامه داد: تجليل از خادمان قرآنی در حقيقت بزرگداشت قرآن و تشويق مردم به فراگيری قرآن و رو آوردن به آموزه‌های آن است، در حقيقت اين تجليل، بيش از اين‌كه توجه به فرد برگزيده باشد توجه به قرآن و بزرگداشت آن است.
وی تأکید کرد: اگر هر کدام از ما مسلمانان، با غرق شدن در مسائل و مشکلات روزمره فرعی زندگی از اصل قرآن فارغ شويم، آن روز بزرگ‌ترين ضرر متوجه ما شده است.
همچنین مدیرکل امور فرهنگی و تربیتی زندانها ضمن تبریک به مناسبت ایام خجسته پیروزی و میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س)و روز زن طی سخنانی اظهار داشت: در حدیثی پیامبر اسلام خطاب به ابوذر می فرماید: یکی از کارهای بزرگ خداپسندانه که تجلیل خداست این است که به دو گروه احترام بگذارید اول کسی که محاسنش را در راه خدا سفید کرده است و دوم کسی که حافظ قرآن است و شرط آن این است که اهل عمل هم باشد یعنی به آن چه از قرآن آموخته، عمل نماید.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی با تقدیر از مدیرکل زندانهای استان تهران که پیشقدم در پیشبرد برنامه های فرهنگی و تربیتی در مراکز هست، ادامه داد: ما برای اعتقاداتمان انقلاب کرده و اکنون نیز به خاطر همین پشت نظام و انقلاب ایستاده ایم و معتقد هستیم به زودی حضرت مهدی (عج) با ظهورشان ادامه این نظام را به انقلاب جهانی خودشان پیوند می دهند.
وی همچنین تأکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و آمدن امام، جوانان زیادی در مکتب ایشان تربیت شدند که یکی از آنان شهید حاج قاسم سلیمانی بود و همه شاهد هستند که چه تحولی در جهان به پا کرد. جوانان دیگری هم با رشد در این مکتب تحت رهبری مقام عظمای ولایت، برای انقلاب جهانی حضرت حجت، زمینه سازی می کنند تا انشاله در رکاب و تحت امرش پرچم توحید را در دنیا به اهتزاز درآورند.
همچنین در این مراسم که خانواده های کارکنان منتخب نیز حضور داشتند، معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران گفت: همسران کارمندان زندان، نقش مهمی در ارتقای امور فرهنگی و تربیتی دارند، زیرا خدمت در این لباس مقدس زندانبانی با چالش‌ها و گاه شرایط خاص روبروست، اما با فراهم بودن زمینه آرامش در خانواده ها، کارکنان با عشق و جدیت بیشتری ضمن حضور در زندان، به فعالیت های قرآنی می پردازند و بدین ترتیب خود نیز با بهره گیری از آیات الهی، الگوی مناسب اخلاقی برای مددجویان هستند.
دکتر علی اسمعیلی با تقدیر از کارکنانی که مقام های برتر قرآنی را در مسابقات مختلف استانی و کشوری به دست آورده اند، افزود: قدر دانی از زحمات کارکنان باعث بالا بردن سطح انگیزه در آنان می شود و روند کاری بهتر از قبل و حس همکاری شان ارتقاء می یابد.
بنا به این خبر، در این مراسم که در تالار عقیق دشت بهشت برگزار شد، از تمام کارکنان فعال و منتخب قرآنی تمام زندان های استان تهران

در حضور خانواده هایشان با اهدای لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد که مورد استقبال قرار گرفت.
همچنین برنامه های فرهنگی، هنری و نیز تواشیح برگزار گردید و در پایان کارکنان فعال قرآنی و خانواده هایشان به صرف شام میهمان اداره کل زندانهای استان تهران بودند و در این فضای گرم، هدایایی نیز به فرزندان کارکنان اهداء شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*