مراسم سوگواری امام جعفر صادق (ع) در بازداشتگاه اوین برگزار شد

مدیر بازداشتگاه اوین در حاشیه این مراسم که در حسینیه مرکزی این بازداشتگاه برگزار گردید با بیان اینکه امام جعفر صادق علیه السلام رییس مذهب تشیع است خاطرنشان کرد لقب رییس مذهب تشیع به این جهت به امام ششم  داده شد که در سایه تعالیم ایشان معارف شیعی منتشر شد .

ضیایی ادامه داد امام جعفر صادق علیه السلام حق بزرگی بر گردن شیعه دارد و تاسیس مکتب فکری و احیاگری تعلیمات اسلامی توسط ایشان بیانگر این امر است و اگر امام حسین علیه السلام با قیام اسلام را احیاء کرد ، امام صادق علیه السلام در لباس تدریس عهده دار آن شد .

وی افزود اگر چه که در حال حاضر شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری مراسم جمعی با موضوعات فرهنگی مذهبی را تا حدی تحت تاثیر قرار داده است لیکن باید با رعایت نکات و دستورالعمل های بهداشتی در حد امکان نسبت به برگزاری اینگونه تجمعات اقدام نمود چرا که برگزاری با شکوه مراسم مذهبی ویژه ائمه اطهار (ع) نقش مهمی در ترویج فرهنگ و سیره این بزرگواران درجامعه دارد .

مراسم بزرگداشت شهادت امام جعفر صادق با حضور مددجویان و کارکنان بازداشتگاه و پس از برپایی نماز جماعت ظهر و عصر شروع و با تلاوت آیات قرآن کریم و سخنرانی و مداحی و سینه زنی خاتمه یافت  .

شایان ذکر است که همچون دیگر مراسم برگزار شده در چند ماه اخیر حاضرین در مراسم ملزم به استفاده از ماسک و دستکش بوده و فاصله گذاری اجتماعی را  نیز رعایت نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*