مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی در زندان رجایی شهر برگزار گردید

مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور جمع کثیری از مددجویان زندان رجایی شهر برگزار گردید.
طی همین گزارش ، همزمان با فرا رسیدن ماه محرم اداره فرهنگی تربیتی زندان با هدف هر چه با شکوهتر برگزار نمودن مراسم عزاداری ویژه ماه محرم با برنامه هایی از قبیل زیارت عاشورا، سخنرانی، نوحه سرایی و سینه زنی در رثای سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) برگزار کرد.
عزیزی سرپرست زندان رجایی شهر ضمن تسلیت ایام شهادت سالار و سرور شهیدان گفت: مراسم سوگواری سومین امام شیعیان از دیدگاه شیعه اهمیت بسیاری دارد . اگر چه واقعه کربلا از لحاظ زمانی کوتاه و در روز عاشورا حادث گردیده اما با تامل در آن می توان درس شهامت، ایثار و فداکاری، ایمان و اعتقاد و اخلاص آموخت.
سرپرست زندان رجایی شهر با تاکید براین موضوع که سنت عزاداری عاشورا زمینه پاسداری از اندیشه شیعه رافراهم ساخته افزود: کربلا تنها یک حادثه نیست بلکه یک واقعه است که انسانهای بسیاری در طول چهارده قرن در این مکتب تربیت شده اند و چه بسیار افرادی که با حضور درمجالس محرم زمینه تغییر مسیر زندگی آنان فراهم گردیده است.
عزیزی گفت: ماه محرم اخلاق را با نمونه های عینی اش به ما می آموزد که اجرای برنامه های فرهنگی ویژه ماه محرم تاثیر بسزایی در تغییر رفتار و سبک زندگی مددجویان خواهد داشت.
گفتنی است در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی قریب به ۱۵۰۰ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر شرکت نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*