مراسم شبهای قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کانون اصلاح وتربیت برگزار گردید

همزمان با فرا رسیدن شب های لیالی قدر ، جمعی از همکاران و مددجویان روزه دار با حضور در حسینه کانون اصلاح وتربیت تهران این آیین را با روضه خوانی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در حال و هوای معنوی خاصی برگزار و تا پاسی از شب به عبادت پرداختند.

مدیرکانون اصلاح وتربیت ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام علی‌(ع) اظهار داشت: در شب‌های نوزدهم، بیست‌و‌یکم و بیست‌و‌سوم ماه مبارک رمضان با هماهنگی اداره کل زندانهای استان تهران و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه های شب قدر در حسینیه کانون برگزار شد.

شمس زارع عنوان نمود: شب قدر از شب های با عظمت و با اهمیت سال است، عبادت و انجام کارهای نیک در این شب بخشش خداوند را برای گناهان گذشته به دست می‌آورد.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی کانون طی سخنانی گفت: مراد از قدر، تقدیر و اندازه ‏گیرى است و شب قدر شب اندازه ‏گیرى است و خداوند متعال در شب قدر حوادث یک سال را تقدیر می ‏کند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى ازاین قبیل را دراین شب مقدر می ‏گرداند.

حجه السلام والمسلمین میرصانعی افزود: شب قدر منحصر در شب نزول قرآن و سالى که قرآن درآن نازل شد نیست ‏بلکه با تکرار سالها، شب قدر نیز تکرار می‏شود، یعنى درهر ماه رمضان شب قدرى است که درآن شب امور سال آینده مسئلت می ‏شود و خداوند متعال در این شب های قدر حوادث یک سال آینده را از قبیل مرگ و زندگى، وسعت ‏یا تنگى روزى، سعادت و شقاوت، خیر و شر، طاعت و معصیت و… تقدیر می ‏کند.

درپایان مراسم با رعایت موارد بهداشتی از مددجویان عزادار  پذیرایی گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*