ملاقات حضوری معاون دادستان کرج با مددجویان زندان رجایی شهر


به گزارش روابط عمومي زندان رجایی شهر ؛ کاظمی معاون دادستان دادسرای عمومی وانقلاب و شهیدی خواه قاضی ناظر زندانهای کرج با هدف بررسی ورفع مشکلات قضائی مددجویان مرتبط با محاکم قضائی استان البرز در این زندان حضور یافتند.
در ابتدا ضیایی مدیر زندان رجایی شهر پیرامون فعالیتهای اصلاحی تربیتی و همچنین خدمات ارائه شده در زمینه کاهش جمعیت کیفری گفت: رسیدگی به پرونده های قضائی مددجویان می تواند مهمترین ابزار در راستای کاهش آسیب و جمعیت کیفری زندانها باشد.
وی گفت:اصلاح وتربیت یک امر سازنده ای است که طی مراحلی با ابزارهای قضائی و اصلاحی می تواند اثرات مثبت و مطلوبی در تغییر و بازسازی شخصیت مددجویان داشته باشد.
در ادامه کاظمی معاون دادستان به همراه شهیدی خواه قاضی ناظر زندانهای کرج با حضور در جمع مددجویان گفت: مجرمین بعد از ارتکاب بزه پس از طی فرایند رسیدگی در محاکم قضائی مدت زمانی را بایستی در زندان سپری نمایند که در طول دوران محکومیت زمینه آگاهی از اشتباهات گذشته برای آنان فراهم گردیده و همچنین استفاده از ابزارهای لازم قضائی از جمله آزادی مشروط، عفو و مرخصی مهمترین عامل در کاهش جمعیت کیفری می باشد.
وی حضور قضات در زندانها را نوعی تسهیل گرایی در رسیدگی به پرونده قضایی مددجویان مطرح نموده و افزود: این امر راهکاری اساسی در کاهش تردد خانواده ها به مراجع قضائی است.
گفتنی است طی این بازدید و ملاقات حضوری با مددجویان مرتبط با محاکم قضایی کرج به مشکلات قضایی ۲۰نفر از آنان رسیدگی گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*