نشست تخصصی برنامه توسعه ای مددکاری زندانهای استان تهران برگزار شد

نشست تخصصی برنامه توسعه مددکاری زندانهای استان تهران با حضور مسئولان اداره کل اقدامات حمایتی سازمان و معاون سلامت و اصلاح و تربیت استان تهران برگزار شد.

در نشست تخصصی برنامه توسعه مددکاری زندانهای استان تهران که معاونین سلامت و مسئولان مددکاری زندانهای استان نیز حضور داشتند، وضعیت نیروی انسانی و تعداد پستهای مددکاری در سطح مراکز تابعه مورد بررسی قرار گرفت.

یکتای درگاه معاون اداره کل اقدامات حمایتی سازمان با توجه به تعداد مددکاران شاغل در استان تهران بر ثبت اطلاعات و اقدامات انجام شده برای مددجویان و خانواده آنان در سیستم جامع مددکاری EPR تأکید کرد و خواستار توجه در جذب مددکاران از رشته های تخصصی و به کارگیری و آموزش بیشتر مددکاران موجود برای ثبت عملکرد روزانه خود در این برنامه شد.

اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان تهران هم با اشاره به اهمیت دسترسی به اطلاعات و گزارشهای موجود در سیستم جامع مددکاری ERP، ثبت دقیق و روزانه عملکرد مددکاران را در سیستم، موجب ارزیابی دقیق تر عملکرد مددکاران، ارتقاء سطح فعالیتهای حوزه مددکاری و در اختیار داشتن آمار مورد اعتماد در جهت تصمیم گیری و ارائه به نهادهای حاکمیتی بسیار مفید دانست و خواستار تلاش و جدیت بیشتر مددکاران در جهت ثبت فعالیتهای خود گردید.

در ادامه نشست نیز مسئولان مددکاری زندانها به بیان مشکلات و موانع در زمینه اجرای مطلوب برنامه ERP پرداختند. از جمله این مشکلات می توان به عدم وجود زیرساخت مناسب و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، کندی شبکه و نبود نیروی انسانی ماهر و کارشناس به تعداد کافی اشاره کرد.

با توجه به طرح نظرات کارشناسان حاضر در جلسه مقرر شد بررسی دقیق تری نسبت به افراد دارای پست مددکاری شاغل در سایر ادارات به عمل آمده، حتی المقدور جهت ارتقای عملکرد مددکاری به واحدهای مددکاری منتقل شوند و نظارت بیشتری بر ثبت عملکرد آنان در سیستم ERP به عمل آید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*