هجدهمین جشنواره ملی تئاتر زندانهای کشور در تهران برگزار خواهد شد

مدیر کل زندانهای استان تهران در دیدار با مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی گفت: هجدهمین جشنواره تئاتر زندانهای سراسر کشور اسفند ماه سال جاری در برج آزادی تهران برگزار خواهد شد که تمام عواید این جشنواره به نفع آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد مانند بدهکاران مالی یا حوادث کار صرف خواهد شد.

سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور شهرام کرمی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی تشکیل شده بود، اظهار داشت: تئاتر آموزشی و درمانی در ایجاد فضای آرام برای زندانیان از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند به گام های اصلاحی و تربیتی سرعت ببخشد.

وی افزود: اگر تئاتر  به عنوان شاخه عظیمی از هنر که روح را تلطیف می کند، به صورت تخصصی در زندانها دنبال شود، می تواند زمینه باروری و رشد و بازگشت سالم مددجو نزد خانواده و جامعه فراهم نماید. مسئولان زندانها هم می توانند در این امر نقش موثری داشته باشند.

حیات الغیب گفت: به دلیل اوقات فراغت بیشتری که برای زندانیان وجود دارد، امکان برگزاری کلاسهای مختلف هنری به ویژه تئاتر بیشتر از مراکز دیگر وجود دارد و ما آمادگی داریم با کمک هنرمندان این عرصه تئاتر را در بین زندانیان گسترش دهیم زیرا اعتقاد داریم استعدادهای خوبی کشف و مسیر زندگی آنان متحول خواهد شد.

او با تأکید بر نقش نیکوکاران و هنرمندان در ارتقای روحیه زندانیان گفت: هجدهمین جشنواره تئاتر زندانهای سراسر کشور اسفند ماه سال جاری در برج آزادی تهران با شرکت زندانیان سراسر کشور برگزار خواهد شد که تمام عواید این جشنواره به نفع آزادی مددجویان نیازمند جرایم غیرعمد مانند بدهکاران مالی یا حوادث کار صرف خواهد شد و می تواند استعدادهای این هنر را در بین آنان شکوفا نماید.

در این جلسه که با حضور معاون سلامت، اصلاح و تربیت و مسئولان فرهنگی تربیتی زندانهای استان تهران برگزار شده بود، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی در خصوص اجرای کلاسهای تئاتر آموزشی و درمانی و نیز برگزاری جشنواره تئاتر به اداره کل زندانهای استان تهران قول مساعد همکاری داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*