پیگیری و رسیدگی به ۳۱۸ مورد پرونده قضایی مددجویان زندان رجایی شهر

در راستای اجرای دستورالعملهای سازمانی مبنی بر حل مشکلات قضائی مددجویان نشستی با حضور سرپرست ،معاون قضایی و مسئول واحد مددکاری در زندان رجایی شهر برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، نشستی با حضور حضور سرپرست ،معاون قضایی و مسئول واحد مددکاری با محوریت اجرای دستورالعملهای سازمانی برگزار گردید.
در این نشست ضیایی سرپرست زندان گفت: مددکاران از طریق کارهای گروهی و برنامه ریزیهای صحیح و مؤثر نقش بارزی در تغییر شخصیت مددجویان بواسطه حل مشکلات قضائی، روانی، خانوادگی و … داشته و می توانند آنان را با ارزشهای سالم اجتماعی سازش دهند.
سرپرست زندان رجایی شهر واحد مددکاری را بعنوان مهمترین پشتوانه مددجو در رفع مشکلات قضائی دانست و افزود: مددکاران نقش بارزی در امر کاهش جمعیت کیفری با استفاده از تجربه، اطلاعات کافی و دانش فنی در امر مدد رسانی دارند.
وی گفت: از آنجائیکه مراجعه کنندگان به واحد مددکاری غالبا افراد آسیب پذیر ودارای شرایط خاص هستند مددکاران بنا به شرح وظایف ابلاغی بایستی مددجویان را که در موقعیت نامطلوب روانی ، افتصادی ، اجتماعی و…. قرار گرفته اند به نوعی کمک و یاری می نمایند.
وی گفت: مددکاران در زندانها نقش موثری در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعی بواسطه شناسایی مشکلات قضائی و پیگیری آن دارند.
ضیایی در ادامه افزود: مددکاران برای حل مسائل ومشکلات زندانیان و اصلاح و تربیت آنان از نیروهای بالقوه و سازنده ای که در خود آنها و یا اجتماع موجود است بهره گیری می نمایند .
گفتنی است طی یک ماهه اخیر تعداد ۳۱۸ مورد پیگیری وضعیت قضائی مددجویان از مراجع ذیصلاح توسط مددکاران زندان رجایی شهر صورت پذیرفته است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*