کارگاه آموزشی مقابله با هپاتیت در بازداشتگاه اوین برگزار شد

 

همزمان با روز جهانی مبارزه با هپاتیت، کارگاه آموزشی ویژه مددجویان این مرکز برگزار گردید.

مدیر بازداشتگاه اوین ضمن اعلام این خبر گفت ارائه خدمات بهداشت و درمان برای مددجویان در طول دوران محکومیت از اهم وظایف و برنامه های پیش بینی شده بازداشتگاه است که اقداماتی از جمله معاینه مددجویان در بدو ورود ، معاینات دوره ای ، خدمات آزمایشگاهی ، دندانپزشکی و کلینیک مثلثی از این جمله است .
حمید محمدی افزود بر طبق آموزه بهداشتی ” پیشگیری بهتر از درمان است ” آموزش و پیشگیری درست و به موقع مهم تر از ارائه خدمات درمانی بوده و تا میزان قابل توجهی از بروز مشکلات و بیماریها کاسته خواهد شد .


وی ادامه داد از جمله بیماریهایی که اطلاع رسانی و آموزش در خصوص آن ضرورت دارد بیماری هپاتیت است که بـا توجـه بـه تجربـه مجريان پژوهش، برگزاري كلاس هاي آموزشي نقش مهمي در ارتقاي آگاهي و رفتارهاي پيشگيري از ابـتلا به این قبیل بيماري ايفاء مي نمايد .
محمدی در خاتمه ضمن تاکید بر غربالگری و معاینات بدو ورود و دوره ای مددجویان توسط پزشکان این مرکز گفت: برنامه های آموزش بهداشت و نیز ارتقای سطح سلامتی تمام مددجویان با هر اتهام، جرم و شخصیتی بدون هیچ تبعیضی صورت می گیرد.
شایان ذکر است همزمان با روز جهانی هپاتیت ضمن نصب تراکتهای آموزشی در اندرزگاههای بازداشتگاه کارگاه آموزشی ویژه مددجویان توسط کارکنان واحد بهداشت و درمان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*