کسب مقام اول استانی مسابقات علوم قرآنی توسط مددجویان زندان رجایی شهر

زندانیان زندان رجایی شهر با شرکت در مسابقات منتخب استانی علوم قرآنی که در بازداشتگاه اوین برگزار گردیده بود مقام اولی را در رشته حفظ ۳ جزء ازآن خود نمودند.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، مسابقات علوم قرآنی با حضور و رقابت مددجویان زندانهای استان تهران در رشته های قرائت ، مفاهیم ، حفظ (۳-۵-۱۰-۱۵-کل ) برگزار گردید.
ضیایی سرپرست زندان رجایی شهر گفت: دارالقرآن واحد فرهنگی تربیتی زندان با هدف ترویج واشاعه فرهنگ غنی اسلامی که منشأ خیر وتکامل روحی و روانی انسانهاست شرایط فراگیری را با بکارگیری استاتید مجرب در رشته های درک مفاهیم، قرائت، ترتیل، تفسیر ،حفظ و… را برای زندانیان فراهم نموده است.
وی تمسک به قرآن را مهمترین گره گشای مشکلات و هدایتگر آسمانی دانست وافزود: ما بانیان ترویج و اشاعه فرهنگ قرآن کریم در زندان بوده و موظفیم تا این امر مهم را در بین زندانیان جهت اصلاح وتربیت و بازسازی شخصیت آنان گسترش دهیم.
ضیایی آموزش و تعلیم و تعلم ، قرائت، روخوانی ومسابقات قرآنی را تعظیم و تکریم قرآن‏پژوهان دانست وتصریح نمود: تجمع عالي قرآنی تبلور هديه الهي به بشريت و ضامن سعادت ابدي انسان از طريق كتاب هستي و حكمت خداوند است كه همه حقايق در آن نهفته و تنها دستاويز روشنگر راه بشر در ظلمات و پيچيدگي‌هاي زندگي می باشد.
سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه افزود: قرآن بهترين راهنما در تمام مراحل زندگي انسانها بوده و دارای برنامه جامع و کامل در ابعاد مختلف و مسائل زندگي است.
گفتنی است مددجویان شرکت کننده در مسابقات منتخب استانی علوم قرآنی موفق به کسب رتبه اول حفظ ۳ جزء و رتبه دوم حفظ ۵ جزء گردیدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*