گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در اردوگاه فشافویه


همزمان در اولین روز از ماه حج و مصادف سالروز پیوند آسمانی ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به همین مناسبت جشن ویژه ای در جمع مددجویان اردوگاه برگزار شد.
مدیر اردوگاه با اعلام این خبرگفت: این گونه مراسمات ، فرصتی جهت فرهنگ سازی در جامعه است و اهداف و تببین اهمیت تشکیل خانواده در اسلام و در نهایت تحکیم بنیان خانواده است.
اسکندری خاطر نشان کرد : این ماجرا به ما می آموزد که ساده زیستی باید درتمام شئون زندگی جامعه و به خصوص ازدواج راه یابد و گرنه قید و بند های اجتماعی در ازدواج که بیشتر نشات گرفته از اصول غیر اسلامی است تاثیر منفی در جامعه دارد.
وی بیان داشت: همانگونه که خداوند در قرآن در سوره کوثر به این مسئله اشاره می کند و می فرماید در جواب یاوه گویان و دشمنان اسلام که پیامبر را فاقد نسل دانسته بودند خداوند پاسخ محکم دادند بنابراین جریان ازدواج آنان بسیار با اهمیت و با معنویت بوده و در تاریخ ثبت گردیده است و جاودانه است.
در پایان افزود : درسهای ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (س) از جمله ساده زیستی ، مهربانی ، احترام به همسر ، تربیت فرزندان و توجه به معنویت و عبادت بعنوان آورد مهم و ثمرات ازدواج این پیوند مبارک است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*