گرامیداشت هفته بسیج در بازداشتگاه اوین

به گزارش روابط عمومی بازداشتگاه اوین، به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل و هفته بسیج، مراسم بزرگداشتی با حضور سرهنگ عطارزاده جانشین بسیج قوه قضاییه و مسئولین فرهنگی زندانهای استان تهران در بازداشتگاه اوین برگزار شد. شرکت کنندگان در این مراسم با آرمانهای امام خمینی(ره) و ولایت و رهبری امام خامنه ای (حفظه الله) تجدید میثاق کردند.

در این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا… مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران، شروع و با اجرای زنده سرود “ای ایران” توسط مددجویان و پخش نماهنگی از سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص نقش بسیج و همچنین تصاویری از دلاورمردیهای مدافعین حرم و سردار سلیمانی ادامه یافت.

در این مراسم سرهنگ عطارزاده ، ضمن بیان مختصری از تاریخچه بسیج و دفاع مقدس و ایثارگری ها و فداکاری های دلاورمردان ایران اسلامی، گفت: ” تاریخ تشکیل بسیج توسط حضرت امام خمینی(ره) در تاریخ ۵/۹/۵۸ یعنی زمانی که هنوز جنگ عراق علیه کشورمان شروع نشده بود ، نشان از دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره) داشت. بی شک پاسداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران روزهای غیرت و مردانگی ، یک وظیفه ملی است. تشکیل بسیج فقط جنبه شرکت در جنگ را نداشته بلکه بسیج می تواند در تمامی عرصه ها حضور فعال داشته باشد. ”

مراسم با اجرای سرود مددجویان در مدح امیرالمومنین علی (ع) خاتمه یافت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*