۱۱۲ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر موفق به اخذ مدرک فنی حرفه ای شدند

در راستاي اجرائي نمودن دستورالعمل سازمان زندانها ،به منظورترویج و توسعه برنامه هاي فرهنگي تربيتي، یک دوره صنایع دستی در رشته های معرق کاری و سنگ تراشی با حضور ۱۳۰ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر طی شش ماه اول سالجاری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، ضیایی سرپرست زندان هدف از برگزاری دوره های فنی حرفه ای در طول مدت محکومیت برای مددجویان را اهرمی سازنده در راستای كاهش آسيبها ونارسائيها ، كمك به رفع مشكلات مادي و معنوي محكومان و خانواده آنان ونيل به خودكفائي آنان مطرح نمود.
وی گفت: تعداد ۸۵ نفر در دوره آموزش معرق کاری و ۴۵ نفر در رشته سنگ تراشی طی ۳۶۰ ساعت برای هر دوره شرکت نموده اند.
سرپرست زتدان رجایی شهر در ادامه افزود: توسعه برنامه فرهنگي تربيتي سبب رفع چالشها ، نارسائيها و پر نمودن اوقات فراغت مددجويان در طول تحمل كيفر می گردد و ما در صددیم تا با ترويج دانش علم و فنون اشتغال ، فرصت مناسبي جهت جذب آنان به حرفه و شغل با اخذ مدرك معتبر از سازمان فني حرفه اي و صنایع دستی را براي مددجويان فراهم تا مانعی بازدارنده از ارتكاب مجدد به جرم باشد.
ضیایی ایجاد فرصتها در زندان را گامی موثر برای سلامت روحی و جسمی مددجویان دانسته و افزود: تمامی دستگاه های مسئول با برنامه ریزی هدفمند و مناسب در جهت ارتقاء آموزش های علمی ، تحصیلی ، مهارتی مددجویان تلاش نموده تا زندان محیطی مفید برای محبوسین باشد.
گفتنی است از تعداد ۱۳۰ نفر شرکت کننده در دوره های آموزشی معرق کاری و سنگ تراشی تعداد ۱۱۲ نفر موفق به اخذ مدرک فنی حرفه ای گردیدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*