۱۴۰ نفر مددجو در کارخانجات زندان رجایی شهر مشغول کار هستند

در راستاي ايجاد فرصت آموزش و اشتغال و نیز کاهش آسیب و اصلاح رفتارهاي پر خطر ۱۴۰ نفر از مددجویان در کارخانجات زندان رجایی شهر مشغول به کار هستند.

سرپرست زندان رجایی شهر با اشاره به اجرایی نمودن مقررات آیین نامه سازمان زندانها گفت: در راستای نیل به اهداف اصلاحی و تربیتی و نیز آموزش شغل با استفاده از علم و تخصص روز مددجویان واجد شرایط شناسایی و معرفی می گردند.

عزیزی در ادامه افزود: کار در زندان ا ضمن آن که راهی مناسب جهت ابراز ندامت و پشیمانی مددجویان از اعمال مجرمانه ای است که در گذشته انجام داده اند، زمینه بازگشت سالم به جامعه و اشتغال سودمند و حلال را برای آنان فراهم می نماید.

وی گفت: اشتغال به کار مددجویان نه تنها باعث سهولت برقراری نظم و امنیت در زندان خواهد شد بلکه متضمن فواید اقتصادی برای آنان و خانواده هایشان می باشد.

سرپرست زندان رجایی شهر گفت: افزایش توانمندی زندانیان با برنامه ریزی اصولی و منطقی و گسترش سطح آموزشهای تئوری و عملی  به همراه اشتغال و فرهنگ سازی مبنی بر کارآفرینی باعث کاهش آسیب و نهادینه شدن اصلاح وتربیت آنان می گردد.

لازم به ذکر است در حال حاضر تعداد ۱۴۰ زندانی در صنایع بسته بندی، نجاری، خیاطی و آهنگری، تولیدی روکش صندلی، نهالستان، تاسیسات و خدمات مشغول به کار هستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*