۱۸۰ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر فراگیران علوم قرآنی هستند

به منظور تقويت باورهاي مذهبي و بهره گيري از تعالیم دینی در تعميم و گسترش آرامش روحي و رواني زندانیان دارالقرآن زندان رجایی شهر اقدام به برگزاری دوره های قرآنی برای آنان نموده است.

طی همین گزارش دارالقرآن واحد فرهنگی تربیتی زندان با به کارگیری اساتید مجرب جهت آشنا نمودن مددجویان با فضائل و معنویات آیات کلام الله مجید اقدام به برگزاری کلاسهای قرآنی نموده تا گام مؤثری در ارتقاء دانش دینی ومذهبی آنان بردارد.

عزیزی سرپرست زندان رجایی شهر ضمن اعلام خبر فوق گفت: ۱۸۰ نفر از مددجویان با حضور در کلاسهای علوم قرآنی نسبت به فراگیری آن اهتمام می ورزند.

وی گفت: ارتقاء سطح بينش ديني زندانیان سبب مي گردد تا آنان ضمن فراگيري و بهره مندي از مسائل مذهبی بتوانند با حضور در کلاسهای قرآنی ضمن تقويت اعتماد به نفس در خود سازي و تزكيه كه از عوامل بازدارنده گناه است موثر عمل نمایند. 

سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه افزود: بنابراین وظیفه نظام زندانبانی افزون بر تأمین امنیت، پیشگیری از تکرار جرم توسط مجرمان و اصلاح و بازسازی شخصیت آنان نیز می باشد.

عزیزی همچنین اظهار داشت: انس با كتاب آسماني مانند سدی نفوذناپذیر فرد را در برابر وسوسه هاي نفساني و مفاسد اجتماعی محافظت می نماید.

شایان ذکر است به طور میانگین روزانه ۱۸۰ نفر از فراگیران علوم قرآنی در ۷ رشته  روخوانی و روان خوانی تجوید، قرائت، حفظ، ترتیل ، تفسیر و تواشیح در کلاسها حضور یافته تا از معنویات آیات الهی بهره مند گردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*