۳۰ درصد مددجویان زندانهای استان در صورت اجرای طرح پابند الکترونیک مشمول این طرح خواهند شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران ؛ مدیر کل زندانهای استان به همراه سرپرست معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت ،مسئول مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان و رییس گروه انفورماتیک اداره کل طی نشستی به بررسی راهکارها و تسریع در روند رفع موانع اجرای طرح پابند اکترونیک پرداختند .

مدیر کل زندانهای استان در این جلسه به خدمات دهی به ۹۵۰ نفر از مددجویان پس از آزادی در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت : اشتغال در میان مددجویان چه در زمان تحمل حبس و چه پس از آزادی یکی از اصلی ترین دغدغه های سیاست  نظام زندانبانی می باشد که لازم است با تعامل نهاد های مختلف از جمله ؛ بنیاد تعاون زندانیان ، انجمن حمایت از زندانیان ، کارخانجات و مراکز تولیدی در سطح شهرستان های مربوطه و… به این مهم بیشتر توجه شود .

مصطی محبی در بازدید از محل اتاق مانیتورینگ و کنداکتور محل در حال تکمیل تجیهزات ابراز امیدواری کرد : بااستمداد و تعاملات سازنده مسئولین مراجع قضایی ذی ربط و  اتمام و پایان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری طرح پابند الکترونیک ۳۰ درصد از مددجویان زندانهای استان مشمول این طرح قرار بگیرند .

وی به محسنات و مزایای اجرای طرح پابند الکترونیک گریزی زد و به ابعاد مختلف عاطفی ، اجتماعی ، اقتصادی و….پرداخت و گفت : با نگاهی هر چند سطحی می توان به امتیازات فردی و اجتماعی طرح مذکور پی برد چرا که حضور فیزیکی هر شخصی به عنوان سرپرست و حامی آن فرد در خانواده جای بحث و مجادله ندارد.

این خبر می افزاید اجرای طرح  پابند الکترونیک در کشور با همکاری قوه قضائیه (مرکز آمار و فناوری اطلاعات )، سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت در حال پیگیری و تکمیل روند اجرایی می باشد .

لازم به ذکر است مددجویانی که مرتکب جرایم تعزیری از درجه ۵ تا ۸ شده اند در صورت وجود شرایط ؛ وجود جهات تخفیف ، پیش بینی اصلاح مرتکب جرم ، فقدان سابقه کیفری موثر ، رعایت تدابیر و اجرای دستورات دادگاه و جبران ضرر و زیان وارده به شاکی می توانن از این طرح استفاده کنند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*