آئین عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در بازداشتگاه اوین برگزار شد

آیین عزاداری روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور گسترده و تشکیل هیاتها و دسته های سینه زنی توسط مددجویان، کارکنان و سربازان وظیفه برگزار گردید.

مددجویان این مرکز همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و در روز عاشورا و تاسوعا با برنامه ریزی منسجم و هماهنگ با امت عزادار مسلمان در سراسر جهان با برپایی مراسم نوحه خوانی و تشکیل دسته های عزاداری آئین دینی و سنتی عزاداری را باشکوه هرچه تمام تر برگزار نمودند .

مدیر بازداشتگاه اوین که در جمع مددجویان عزادار حسینی حاضر بود با تبیین فرهنگ عاشورا و رسالت قافله شهدا گفت : فرهنگ عاشورا سراسر درس آزادگی به همه اعصار و تاریخ است و شیعیان طی این سالها با تاسی از فرهنگ عاشورا، ایستادگی و پایداری در مقابل دشمنان اسلام را سرلوحه کار خود قرار داده اند .

ضیایی افزود: نهضت عاشورا به ما آموخت که چگونه تابع امر رهبر و ولی امر مسلمین باشیم و از خصومت دشمنان هراس نداشته باشیم .

وی ادامه داد که دشمنان اسلام آزادگی و عزت ملت مسلمان را هدف قرار داده اند غافل از اینکه فرهنگ مردم ما با فرهنگ عاشورایی آمیخته شده است.

شایان ذکر است که مددجویان اندرزگاههای مختلف بازداشتگاه اوین با همکاری و برنامه ریزی کارکنان و اداره فرهنگی این مرکز ضمن تشکیل هیاتها و دسته های عزاداری به سینه زنی، نوحه خوانی پرداختند. در این مراسم با توزیع نذورات از آنان پذیرایی نیز به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*