آزادی زندانیان، درمانی موقتی و مسکن است

تهران – ایرنا – هنرپیشه تلویزیون و سینما و عضو مجمع انجمن حمایت از زندانیان آزادی زندانیان را تنها یک درمان موقتی و مسکن دانست و گفت: مشکل عمده آنان بعد از آزادی، بیکاری و علاوه بر آن انگ رندانی بودن بر پیشانی شان است.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، بهمن دان روز سه شنبه در دومین مجمع خیرین انجمن جمعیت زندانیان مرکز در محل این انجمن افزود: با مراجعه به داروخانه با دو نوع داروی مسکن و درمان اصولی مواجه می شویم که مسکن برای درمان مقطعی درد است؛ آزادی زندانیان هم همین حالت و بیشتر حکم مسکن را دارد.
این هنرپیشه با اشاره به سابقه فعالیت و همکاری ۱۵ ساله خود با ستاد دیه اظهار کرد: بیشتر به نظرم می رسد وقتی سراغ آزادی زندانی می رویم درمان مقطعی انجام می شود و آنان بعد از آزادی با مشکل بیکاری روبرو هستند و علاوه براین انگ زندانی بودن را هم بر پیشانی خود دارند.
عضو مجمع انجمن حمایت از زندانیان مرکز خواستار تلفیق ستاد دیه و انجمن با دولت شد و گفت: با تلفیق اینها، پهنه آن هم در سطح کشور گسترده خواهد شد.
دان با بیان اینکه فشار روی پدر خانواده بیشتر از بقیه اعضا است، گفت: وقتی پدر خانواده بیکار باشد و از عهده خرج و مخارج خانه برنیاید، فرزندان آنگونه که باید از او تبعیت نمی کنند لذا آنان برای پر کردن شکم خانواده مجبورند مسیرهای دیگر بروند.
این هنرپیشه تلویزیون و سینما با تاکید بر اشتغال زایی اظهار کرد: به جای دادن پول خرد خرد به خانواده زندانیان، با مجموع این پول ها کارخانه و واحدهای تولیدی راه اندازی شود تا این دسته از پدران در این واحدهای تولیدی مشغول به کار شوند.
عضو مجمع انجمن حمایت از زندانیان خواستار فرهنگ سازی برای کاهش ورودی زندانیان در کشور شد و گفت: در انگلستان بستن کمربند ایمنی ١٠ سال طول کشید اما در ایران با فرهنگ سازی در کمتر از سه سال این اتفاق افتاد.
وی اضافه کرد: سال های قبل آمار تصادفات با ساخت انیمیشن پایین آمد اما بعدها با گرفته شدن جلوی این فرهنگسازی و هزینه کرد بودجه در جای دیگر، دوباره آمار تصادفات بالا رفت.
به گزارش ایرنا، دومین مجمع انجمن حمایت از زندانیان مرکز امروز سه شنبه با حضور مدیرعامل این انجمن و جمعی از خیرین نیک اندیش در محل انجمن حمایت از زندانیان با هدف کمک فکری بیشتر برای کاهش رنج های خانواده های زندانیان نیازمند برگزار شد.
اجتمام** ۷۳۲۹ ** ۱۴۱۸
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: مریم برزآبادی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*