از مددجویان جهت تجهیز کتابخانه های ندامتگاه تهران بزرگ نظرسنجی می شود

با توجه به همکاری کتابخانه های عمومی کشور و امور فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها و در راستای توسعه و ترویج فعالیت های کتابخوانی در زندانها، قربانی رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان ری و صفوی رئیس اداره ارشاد شهرستان ری از کتابخانه های مجتمع بازدید کردند.
قربانی با تاکید بر اقدامات فرهنگی گفت: از اولویت های اصلی اقدامات تربیتی در زندان می توان به مباحث تربیتی و نقش آن در غنای فرهنگی جامعه اشاره نمود به نحوی که تاثیر اقدامات انجام گرفته فرهنگی در طی مراحل تحمل حبس را می توان در دوران بعد از محکومیت و آزادی از زندان مشاهده نمود.
رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهر ری ادامه داد: از جمله این اقدامات فرهنگی می توان به ترویج مباحث کتاب و کتابخوانی در افزایش فهم و آگاهی و بالا بردن دانش افراد اشاره نمود زیرا مطالعه در زندان می تواند موجبات آسایش و استفاده مفید از اوقات فراغت زندانی را فراهم آورد و بدین لحاظ وجود کتابخانه های مجهز در زندان بسیار مغتنم و ضروری است.
قربانی در ادامه با اشاره به تعداد قابل توجه کتاب در کتابخانه های مجتمع افزود: در بازدیدی که از کتابخانه های مجتمع داشتیم آمار تعدادکتابهای موجود در کتابخانه های مجتمع قابل توجه بود و در این مباحث توجه ویزه به کتابهای از لحاظ به روز بودن از اولویت برخوردار است.
وی افزود: بر طبق توافق انجام گرفته با مسئولین مجتمع ابتدا از زندانیان از لحاظ محتوایی و نوع علاقه مندی به کتاب نظر سنجی انجام گیرد و بر اساس این نظر سنجی اولویت های درخواستی و مورد تقاضای زندانیان در رابطه با کتابهابی مورد علاقه به مسئولین ارشاد و اداره کتابخانه ها معرفی گردد تا مطابق علایق و سلایق زندانیان کتابهای مناسب و به روز در اختیار آنان قرار گیرد.
شایان ذکر است از دیگر اهداف این بازدید تمدید قرارداد مشارکتی مجتمع با نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای کتابخانه واحد های ۱و۲و۳ و صدور مجوز قرارداد مشارکتی برای کتابخانه واحد های ۴ و ۵ بود که با قول مساعد جهت برگزاری جلسه و اقدامات لازم همراه بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*