بازديد مسئولان قضایی شهرستان شهریار از كانون اصلاح و تربيت

مسئولان قضایی شهرستان شهریار از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کردند و در طی بازدید خود به درخواست های مددجویان آن حوزه قضایی رسیدگی کردند
به گزارش روابط عمومي کانون فاضل حسینی رییس دادگستری، حسین زاده دادستان و نیکو منظر رییس شعبه ۱۰۵ کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهریار جهت رسیدگی و بازخوانی پرونده های قضایی مددجویان حوزه قضایی شهریار پس از نشست مقدماتی با مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران،دادیارناظر و رییس اداره قضایی کانون در دفتر مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران، با مددجویان حوزه قضایی مربوطه ملاقات و گفتگو نموده و به بررسی درخواست های آنان پرداختند.
رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران در این دیدار ضمن تشریح فرایند پذیرش و نگهداری کودکان و نوجوانان بر نقش قضات در فراهم نمودن زمینه های اصلاح و تربیت مددجویان تاکید کرد و گفت: تحقق اهداف تربیتی مد نظر قانون در کانون اصلاح و تربیت، نیازمند فراهم شدن بسترهایی چون کاهش جمعیت کیفری است. چرا که کثرت صدور احکام نگهداری در کانون اثر مستقیم در کیفیت و روند اقدامات اصلاحی و تربیتی مددجویان دارد و به همان نسبت که توجه و تمرکز کارشناسان کانون صرف افراد جدید الورود می شود به همان نسبت در روند کنترل رفتار مجرمانه و اصلاح آن اختلال حاصل می شود.
وی خاطر نشان کرد: قانونگذار صراحتا کانون را محل نگهداری مددجویان ذکر کرده و قطعا بیشتر به جنبه تربیتی و یا دور نگه داشتن نوجوان از محیط بزه توجه داشته است تا تنبیه و مجازات نوجوان. لذا یکی از اهرم های موثر در ایجاد فضای مناسب برای کار تربیتی، کاهش احکام نگهداری درکانون است.
مدیرکانون با اشاره به اختیار قضات در استفاده از احکام جایگزین ونیز تسهیلات قضایی در نظر گرفته برای افراد زیر ۱۸ سال، تصریح کرد:این که تعداد زیادی از مددجویان کانون در مدت کمتر از ۱۰ روز در کانون می مانند، نشان می دهد که با اهتمام بیشتر جامعه قضایی و قضات و بهره گیری از ظرفیت های قانونی می توان این جمعیت را بطور چشمگیری کاهش داد. در این بازدید دستور آزادی ۲ نفر از مددجویان صادر و در خصوص عفو موردی تعدادی از مددجویان نیز قول مساعد از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهریار داده شد.هیات قضایی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان سپس از قسمتهاي مختلف كانون بازدید کردند

.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*