بازدید بازرس ویژه رییس کل دادگستری استان تهران از کانون اصلاح وتربیت

در راستای نظارت مستمر بر نحوه اجرای قانون و حفظ حقوق شهروندی، مقدسی بازرس ویژه رییس کل دادگستری استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین فیروزجایی معاون دادستان و سرپرست دایره نظارت بر امور زندانها، ناصری دادیار دادسرای عمومی وانقلاب تهران از کانون بازدید و به بحث و تبادل نظر در مورد پیرامون مسائل قضایی مددجویان پرداختند.
مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران ضمن تشریح فعالیتهای انجام شده در کانون گفت: اجرای سیاستهای حقوق شهروندی و رعایت کرامت انسانی و رسیدگی بیشتر به وضعیت مددجویان از اهم برنامه های این مرکز می باشد.

شمس زارع در ادامه افزود: بررسی مطالبه و دادخواست پرونده مددجویان و رفع مشکلات موجود در روند رسیدگی به مشکلات قضایی آنان از سوی مراجع قضایی مربوطه و میزان آزادی و مرخصی پایان حبس از اقدامات مهم کانون است.

وی خاطر نشان کرد: با عنایت به تاکیدات مدیرکل زندانهای استان تهران مبنی بر نوسازی و زیبا سازی زندانها خوشبختانه تحولات عمرانی، بهداشتی و رفاهی و آموزشی عمیقی در سطح تمام زندانهای استان تهران به ویژه در کانون اصلاح وتربیت صورت پذیرفته است که نتیجه آن ارتقای خدمات و رعایت حقوق شهروندی مددجویان معارض با قانون کانون می باشند.

بازرس ویژه رئیس کل دادگستری استان تهران رعایت حقوق شهروندی مددجویان را هدفی بسیار مهم توصیف و بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت ها برای تحقق این هدف تاکید کرد و افزود: زیبا سازی و بهسازی محیط زندگی و ارتقای رفاه و آسایش مددجویان و اطلاع رسانی به مددجویان وافزایش آگاهی مهمترین نقطه عطف در ارتقاء خدمات در زمینه حقوق شهروندی برای مددجویان است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*