با گزارش کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان ها ارزیابی می شوند

 

مدیر کل زندان های استان تهران در جلسه کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت که به منظور بررسی فعالیت یک ساله فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی ندامتگاه دماوند برگزار شده بود، با تقدیر از مدیر و کارکنان این مجموعه گفت: با ساخت اندرزگاه جدید، فضای مناسبی در خور حقوق شهروندی برای زندانیان این شهرستان ایجاد شده و خوشبختانه تعداد جمعیت کیفری آن پایین تر از مراکز دیگر استان است.

سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور مهدی جمالیان مدیر ندامتگاه دماوند و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت  زندانهای استان تهران تشکیل شده بود، گفت: امسال نیز مانند سال گذشته و با جدیت بیشتر، با گزارش کارگروه زندان ها ارزیابی شده، به مدیر و کارکنان هر مرکز بنا بر همین گزارش برای فعالیتهای بخش های مختلف از قبیل عمرانی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی تربیتی، اشتغال، قضایی و موارد دیگر امتیاز داده خواهد شد.

مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: با ساخت اندرزگاه جدید، فضای مناسبی در خور حقوق شهروندی برای زندانیان این شهرستان ایجاد شده و هیچ دغدغه ای از لحاظ وضعیت ندامتگاه به ویژه امور رفاهی مددجویان نداریم.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تعداد جمعیت کیفری آن پایین تر از مراکز دیگر استان است و مسئولان شهرستان در برخی امور ساخت و بهسازی مانند آسفالت و فضای سبز مجموعه کمک های خوبی داشتند که نشان از توجه آن مدیران شهری نسبت به زندان به عنوان بخشی لاینفک از جامعه دارد.

حیات الغیب تأکید نمود: تمام کلاس های آموزشی مانند فرهنگی، تربیتی و اشتغال در ساختمان اندرزگاه سابق که در حال بازسازی است، به سرعت و با رعایت پروتکل های بهداشتی مجدداً راه اندازی گردد.

او با اشاره به ضرورت پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها اظهار داشت: تمام تلاش های شبانه روزی کارکنان زندان ها، بازپروری اجتماعی و عدم بازگشت زندانی به چرخه جرم با استفاده از برنامه های فرهنگی، آموزشی و شغلی است تا در کنار خدمات روانشناختی، مشاوره و آموزش مهارت های اساسی، زندگی سالمی دنبال نماید.

وی همچنین ادامه داد: کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت نیز بر همین مبنا، از تیر ماه سال گذشته با جدیت کار خود را آغاز نمود و بحمدالله نتیجه آن بعد از گذشت یک سال، تحولات عظیم در حوزه های مختلف زندانبانی، ارتقای جایگاه حقوق شهروندی و توجه همزمان به رفع مشکلات و ارائه برنامه های جدید در سه حوزه زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه است.

مدیر کل زندان های استان تهران در پایان با تقدیر از دکتر علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و اعضای کارگروه راهنمایی های لازم را ارائه نموده، مقرر شد طی سال جاری نیز مانند سال گذشته هر ماه یک زندان مورد بررسی کارشناسانه اعضاء قرار گرفته، مشکلات موجود در فرصت زمانی کوتاه حل و فصل شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*