زندانی محکوم به قصاص زندان رجایی شهر با گذشت اولیاء دم به زندگی بازگشت

در ایام میلاد با سعادت ریحانه بوستان نبوت و فخر زنان عالم حضرت فاطمه (س) دخت گرامي رسول اكرم (ص) زندانی که به جرم قتل عمد به قصاص محکوم و در زندان رجایی شهر تحمل کیفر می نمود از مجازات اعدام رهایی و حیات دوباره یافت.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر، با پیگیریهای مستمر و مساعدت سرپرست زندان و واحد مددکاری مددجو ش.خ که به دنبال یک اختلاف خانوادگی، مرتکب قتل همسرش شده بود پس از گذشت ۱۱ سال از قصاص نفس رهایی یافت.
طی نشستی که با حضور سرپرست ، واحد مددکاری و اولیاء دم در سالن کنفرانس زندان رجایی شهر برگزار گردید ضیایی سرپرست زندان گفت: خوشبختانه فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه ما جاری و ساری است و این خانواده با تأسی از بزرگان و اولیاء الهی او به یمن سالروز ولادت زهرای مرضیه از حق خود گذشته و رضایت خود را اعلام کردند و امیدواریم که حرکت این خانواده الگویی باشد در جامعه که مردم بیشتر با فرهنگ گذشت و بخشش آشنا شوند.
ضیایی در ادامه افزود:عدم حضور هر یک از والدین در کانون خانواده بی‌تردید دشواری‌های فراوانی برای فرزندان به همراه خواهد داشت.
وی گفت: متلاشی‌شدن خانواده عامل اصلی بروز آسیب های اجتماعی و بزهکاری فرزندان بوده و سبب لطمات جدی به آنان می گردد.
سرپرست زندان رجایی شهر گفت: در واقع واحد مددکاری در راستای حل مشکلات قضائی مددجویان و بالاخص اخذ رضایت از شکات نقش بارزی دارد.
گفتنی است اولیای دم در پایان نشست رضایت کتبی خود را در خصوص گذشت و عدم اجرای حکم قصاص نفس اعلام نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*