سفیر کشور ژاپن با زندانیان از بازداشتگاه اوین بازدید کرد

سفیر ژاپن با حضور در بازداشتگاه اوین، وضعیت قضایی چهار نفر از اتباع خود را بررسی کرده، با آنان گفتگو نمود.

سفیر کشور ژاپن و هیات همراه بر اساس قوانین حقوقی و شرح وظایف سفارتخانه ها در پیگیری امور اتباع خود با حضور در بازداشتگاه اوین ضمن دیدار با چهار نفر از زندانیان کشور متبوع خود با مدیر بازداشتگاه اوین نیز دیدار داشتند .

در این دیدار ضیایی با اشاره به آئین نامه حفظ کرامت و ارزشهای انسانی در قوه قضاییه گفت بر اساس آموزه های دین اسلام در پاسداشت کرامت انسان و رعایت حقوق همه افراد، زندانیان اتباع سایر کشورها هم در بازداشتگاه اوین از همه حقوق انسانی و قانونی خود برخوردار هستند .

وی با اشاره به روابط حسنه میان دو کشور افزود: این دیدارها در راستای حفظ مبانی حقوق بشر و روابط دیپلماتیک است .

مدیر بازداشتگاه اوین در ادامه اهتمام در حفظ سلامت روحی و جسمی زندانیان در ایام بازداشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: تمام مددجویان در شرایط برایر به مراکز بهداشتی و درمانی دسترسی داشته، نیازمندیهای دارویی آنها همیشه مورد توجه است و مددجویان تبعه کشور ژاپن نیز فرقی با دیگر مددجویان ندارند و از این حقوق برخوردار هستند.

همچنین سفیر کشور ژاپن نیز ضمن اظهار خرسندی بابت رفتار انسانی و یکسان با سایر زندانیان درباره اتباع کشور خود وضعیت نگهداری مددجویان در بازداشتگاه اوین را مطلوب ارزیابی کرده و از نحوه برخورد کارکنان با زندانیان تبعه ژاپن رسیدگی به آنها قدردانی نمود .

شایان ذکر است در پایان این دیدار، به رسم یادبود، یک تابلوی معرق توسط مددجویان به سفیر ژاپن اهدا گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*