سیدحشمت اله حیات الغیب: توسعه امکانات بهداشتی زندانها اولویت اصلی برنامه هاست

مدیر کل زندانهای استان تهران طی بازدید از بازداشتگاه اوین اظهار داشت: توسعه امکانات رفاهی، بهداشتی و آموزشی برای مددجویان در طول دوران تحمل حبس  از وظایف مهم زندانبانی است .
سید حشمت اله حیات الغیب در این باره گفت: تلاش کارکنان زندانهای استان ، بهره برداری بهینه از تمامی امکانات و ظرفیتهای موجود زندانها در جهت فراهم کردن فضای مناسب معیشتی و بهداشتی برای تمام زندانیان می باشد.

مدیرکل زندانهای تهران به همراه مدیر بازداشتگاه اوین ضمن بازدید از اندرزگاههای این مرکز و گفتگو با مددجویان پیرامون مشکلات و درخواستهایشان تصریح کرد: توسعه امکانات رفاهی، بهداشتی و آموزشی برای مددجویان در طول دوران تحمل حبس  از وظایف مهم زندانبانی می باشد.
سیدحشمت اله حیات الغیب ادامه داد: در شرایط فعلی اقدامات بهداشتی پیشگیرانه از جمله توزیع ماسک، دستکش و موادضدعفونی و نصب و تجهیز تونل های ضدعفونی کننده در ورودی های مراکز ، اندرزگاهها و سالنهای ملاقات و همچنین توسعه خدمات درمانی و تجهیزات بیمارستان های داخل مراکز مراقبتی از برنامه های اصلی زندانهاست تا از ورود و شیوع ویروس کرونا به داخل مجموعه ها جلوگیری شود .

وی همچنین افزود: زندانی به دلیل انجام بزه محکوم به تحمل کیفر شده، لیکن دوران حبس بخشی از زندگی مددجویان است و همچون دیگر افراد جامعه از حقوق شهروندی در چهارچوب قانون بهره مند می باشند و برخورداری از امکانات درمانی، رفاهی و بهداشتی مناسب، ملاقات و تماس تلفنی جزء همین حقوق است .
شایان ذکر است: در طی یک سال گذشته، تحولات وسیعی در حوزه های عمرانی، بهداشتی، آموزشی و رفاهی در زندان های استان تهران روی داده است. همچنین اقدامات موثری در خصوص ارتقای کیفیت خدمات یاد شده صورت گرفته که می توان به راه اندازی و ارتقای سیستم تلفنهای هوشمند در اندرزگاه ها و سهولت تماس بین مددجویان و خانواده هایشان و همچنین بازسازی، زیباسازی و تجهیز تمام اماکن، اندرزگاهها، کلاسهای مددجویان و آسایشگاه سربازان وظیفه اشاره کرد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*