شرکت ۳۴۰ نفر از مددجویان زندان رجایی شهر در دوره آموزشی بهداشت روان

اداره بهداري زندان رجایی شهر در راستای اجرای دستورالعملهای سازمانی با هدف کاهش آسیب رفتارهای پر خطر اقدام به برگزاری دوره آموزشی بهداشت روانی برای ۳۴۰نفر از مددجویان نموده است.
به گزارش روابط عمومی زندان رجایی شهر ضیایی سرپرست زندان در خصوص برگزاری دوره آموزشی برای مددجویان گفت: هدف از برگزاری دوره مذکور کاهش آسیب های رفتاری ، بهره مندی از سلامت ذهن ،اندیشه و تفکر است.
وی گفت: درصد قابل توجهی از بیماری های جسمانی، ریشه روان شناختی دارند و بهره مندی از بهداشت روان می تواند بر سلامت جسم اثر مثبتی داشته باشد.
سرپرست زندان رجایی شهر در ادامه افزود: ارتقاء سلامت فکر مددجویان سبب ایجاد قابلیت ارتباط موزون و هماهنگ با دیگران، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی، حل تضادها گردیده و تمایلات شخصی به طور منطقی، عادلانه و مناسب می گردد.
وی با اشاره به این مطلب که امنیت روانی و سلامت روان، در پرتو یاد خدا تحقق می یابد تصریح نمود: یکی از مفاهیم مهم در بهداشت و سلامت روان، مفهوم امنیت روانی است. از منظر قرآن، تنها در پرتو یاد خداست که انسان به آرامش می رسد. زیرا بر اثر ایجاد ارتباط معنوی با خدا، رابطه موثر با دیگران نیز اصلاح می شود. با این روش، فرد از انزوا و افسردگی و دیگر پی آمدهای ناگوار برخاسته از انزوا نیز به دور می ماند.
گفتنی دوره آموزشی بهداشت روانی با حضور ۳۴۰ نفر از مددجویان برگزار گردیده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*