شورای ورزش زندانهای استان تهران تشکیل جلسه داد

مدیرکل زندانهای استان تهران گفت: با ایجاد فضای آرام غنی سازی اوقات فراغت زندانیان از طریق ورزش می توان گام مهمی در مسیر اصلاح و تربیت برداریم.

سیدحشمت اله حیات الغیب در شورای ورزش زندانهای استان تهران ضمن تأکید بر ضرورت حضور فعال مددجویان در برنامه ورزش صبحگاهی گفت: با نگاهی به آیین نامه سازمان زندانها می بینیم سطوح عالی مدیران قضایی که تدوین کننده این قوانین بوده اند، ورزش صبحگاهی و نیز سوادآموزی را از برنامه های اصلی زندانها دانسته و این موضوع نشان دهنده اهمیت سلامت جسم و روح و بازپروری آنان است.

مدیرکل زندانهای استان تهران خطاب به اعضای شورا اظهار داشت: ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای منابع انسانی در سه بخش زندانیان، کارکنان و سربازان وظیفه است و بایستی برای هر سه گروه بخصوص بانوان برنامه های ورزشی منظم با استفاده از تمام امکانات و فضاها اجرا گردد.

رئیس شورای ورزش زندانهای استان تهران ادامه داد: با ایجاد بانک اطلاعاتی بروز و ثبت سوابق ورزشی می توان استعدادهای سه گروه را کشف نمود و این افراد در امر مربیگری و تشویق دیگران به ورزش نقش مهمی خواهند داشت.

وی همچنین گفت: بحمداله امکانات و فضاهای ورزشی خوبی مثل استخر و زمین های چمن و سالن های بدنسازی در اداره کل و زندانها وجود دارد ولی ضروری است این فضاها بهسازی و تجهیز گردد تا اوقات فراغت زندانیان که امانت های جامعه نزد ما هستند، به بهترین نحو غنی سازی شود.

حیات الغیب در پایان گفت: وجود تیم های حرفه ای ورزشی در رشته های تنیس روی میز، الیبال، دارت، فوتسال، فوتبال و کوهنوردی کارکنان، سربازان و زندانیان نشان از برنامه ریزی منسجم برای توسعه امر تربیت بدنی دارد ولی ضروری است گامهای بلندتری برداشته شود و هیچ زندانی جز در موارد خاصی مانند کهولت سن یا ناتوانی جسمی از ورزش بازنماند و با ایجاد فضای آرام غنی سازی اوقات فراغت زندانیان از طریق ورزش می توان گام مهمی در مسیر اصلاح و تربیت برداریم.

بنا به این خبر، در شورای ورزش استان، اسمعیلی معاون اصلاح و سلامت و مسئولان تربیت بدنی زندانهای استان حضور داشتند که ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای سال جاری در این حوزه، به بحث و تبادل نظر پرداخته، مشکلات وراهکارهای موجود را مطرح نمودند.

شایان ذکر است سومین المپیاد ورزشی زندانیان برتر سراسر کشور، آبان ماه به میزبانی اداره کل زندانهای استان تهران برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*