طی سال جاری با کمک نمایندگی ستاد دیه استان تهران، ۴۶ نفر از زندانیان اسلامشهری آزاد شده اند

به گزارش روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، شهردار اسلامشهر اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون،۴۶ نفر از زندانیان اسلامشهری، با تلاش کارشناسان این نمایندگی و کمکهای خیرین، بانکهای عامل و صندوق تأمین خسارتهای بدنی آزاد شده اند.
دکتر حسین طلا گفت: زندانيان آبرومندي كه مرتكب جرايم عمد نشده و داراي سابقه ارتكاب جرم و محكوميت كيفري نيستند و از طرفي بدليل تنگدستي، استطاعت پرداخت ديه يا بدهی را ندارند، از اين خدمات برخوردار مي‌گردند.
خزانه دار نمایندگی ستاد دیه استان تهران و عضو هیأت امناء ادامه داد: ۴۶ نفر از مددجویان اسلامشهری، در مجموع ۴۸ میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۳۷۹ هزار ریال به شکات بدهکار بودند که با تلاش نمایندگی ستاد دیه و بخشش حدود سه میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از سوی طلبکاران و دریافت وام و کمکهای ویژه آزاد شدند.
وی افزود: از این تعداد ۴۴ مرد بودند که به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه حوادث رانندگی و یا کار، مهریه، نفقه و نیز دو نفر زن با جرم غیرعمد بدهی مالی در زندان به سر می بردند.
شهردار اسلامشهر همچنین تأکید کرد: کمک های ما برای آزادی چنین زندانیان معسری آثار مثبتی هم برای خانواده های آن ‌ها دارد؛ زیرا آنان در کنار تلاش برای حفظ آبرو، به دلیل مشکلات مالی و فقر، بیشتر از دیگران در معرض آسیب‌ های احتمالی اجتماعی هستند.
طلا در پایان با تقدیر از نیکوکاران حامی ستاد و نیز عملکرد کارکنان ستاد دیه در جذب کمکهای مردمی و آزادی زندانیان نیازمند با جرایم غیر عمد، گفت: این ستاد آمادگی دارد گزارش آزادی زندانیان واجد شرایط را به خیرین اعلام نموده، آنان را از نتیجه کمکشان مطلع نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*