عملکرد ندامتگاه قزلحصار توسط کارگروه سلامت اداره کل زندانهای استان تهران بررسی شد

سیدحشمت اله حیات الغیب در دومین جلسه کارگروه سلامت زندانهای استان تهران که ویژه ندامتگاه قزلحصار برگزار شد، گفت: بیشترین تعداد مددجویان دانش آموز و دانشجو در این ندامتگاه به سر می برند و ضروری است بیش از گذشته به موضوع ارتقای آموزش و رفاه مددجویان آن رسیدگی شود.

مدیر کل زندانهای استان تهران در دومین جلسه سلامت زندانهای استان که روز چهارشنبه پس از دو روز بررسی موشکافانه توسط اسمعیلی معاون سلامت، کارشناسان و اعضای این جلسه در خصوص فعالیتها و اماکن ندامتگاه قزلحصار برگزار شده بود، گفت: پیگیری انتقال مددجویان اتباع خارجی که اغلب افاغنه هستند، بایستی به دقت بیشتر انجام شود.

حیات الغیب که در دومین روز بازدید و بررسی کمیته سلامت، خود نیز از این ندامتگاه بازدید نموده بود، تأکید کرد: : بیشترین تعداد مددجویان دانش آموز و دانشجو در این ندامتگاه به سر می برند و ضروری است بیش از گذشته به موضوع ارتقای آموزش و رفاه مددجویان آن رسیدگی شود.

وی افزود: در حال حاضر بهسازی فضاها، ارتقای آموزش از نهضت سوادآموزی تا مقاطع عالی دانشگاهی، امور فرهنگی و تربیتی، سلامتی و بهداشت و همچنین رفاه مددجویان از مهمترین برنامه هاست و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد تحول عظیم در این حوزه ها باشیم.

سید حشمت اله حیات الغیب در پایان گفت: بررسی تخصصی اقدامات زندانبانی و رصد میدانی زندانهای از طریق بازدید های دوره ای، منجر به شناسایی چالشها، آسیب ها و نقاط قوت مجموعه می شود که نتیجه آن تدوین برنامه های کارشناسی، کاهش آسیب ها و ناهنجاریها، رفع نواقص و ایجاد تنوع در فعالیتها خواهد بود و این برنامه در تمام زندانهای استان طی سال تداوم می باید.

همچنین در این جلسه که رستمی معاون اداری مالی، اسمعیلی معاون سلامت، محمدی مدیر ندامتگاه قزلحصار، مسئولان و کارشناسان عضو کمیته حضور داشتند، مسائل، مشکلات و راهکارهای موجود در این ندامتگاه به صورت دقیق بررسی شد و مصوبات آن به تأیید مدیرکل زندانهای استان رسید تا به فوریت اجرا گردد.

لازم به ذکر است کمیته سلامت هر بار به مدت دو روز یکی از زندانهای استان تهران را با دقت زیر ذره بین کارشناسان هر حوزه بررسی می کند و در سومین روز با حضور مدیر آن زندان، نواقص، کاستیها و نیز نقاط ضعف و قوت را مطرح نموده، مصوبات لازم جهت اجرای فوری اعلام می شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*